V Plzni startuje juniorský šampionát

Úvodním závodem bude v neděli na borském stadionu v Plzni zahájeno letošní juniorské mistrovství České republiky. Kromě bitvy o body do celkového hodnocení šampionátu, v něm půjde také o udělení prozatím volných reprezentačních míst v mistrovstvích Evropy a světa.

Samotný závod by měl začít ve 14 hodin slavnostním nástupem jezdců, protože se však nakonec přihlásilo 19 jezdců, bude nutné odjet i kvalifikaci. Ze čtyř jízd složená kvalifikace by se měla uskutečnit po tréninku, jehož začátek je stanoven na 13:30. Konečné rozhodnutí o průběhu kvalifikace bude mít však jury závodu.

Mezi největší favority musíme zařadit dvojici Markéty Jan Kvěch – Petr Chlupáč. Janu Kvěchovi již v minulém roce jen těsně unikl mistrovský titul a velký vliv na to měl jeho souboj s Filipem Hájkem právě v Plzni. Ve své poslední juniorské sezóně se pardubický Patrik Mikel o jeho zisk určitě pokusí také. O přední příčky by měl také bojovat stále se zlepšující Daniel Klíma. Nesmíme zapomenout ani na juniory slovenské Žarnovice, kteří by měli přijet v kompletní sestavě na čele s Davidem Pacalajem. Letos se daří také Jakubu Valkovičovi a Michal Tomka přijede zlomit své prokletí plzeňské dráhy.

Hostitelský Plochodrážní klub budou zastupovat dva jezdci. Po roční přestávce se k závodění vrátil starší bratr Jana Kvěcha, Václav. Do hlavního závodu se proto bude muset probít z kvalifikace stejně jako druhý plzeňský zástupce. Jím bude Jarno de Vries. 18 letý nizozemský reprezentant za Plzeň jezdil i v minulém roce, kdy skončil čtvrtý v mistrovství ČR na dlouhé dráze a desátý v mistrovství ČR juniorů.

Jako vložený závod se v neděli pojede třetí podnik mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm. Přihlášeno je 10 nejmladších plochodrážníků. Jsou mezi nimi všichni tři nejlepší z průběžného hodnocení. Divišovský Vojtěch Šachl se letos zatím úspěšně snaží svrhnout z trůnu obhájce titulu Jaroslava Vaníčka. Slánský Bruno Belan je pak v těsném závěsu za oběma. Z trojice plzeňských mladíků má na úspěch největší šanci Matěj Frýza, jemuž se vloni podařilo na domácí dráze probít až na třetí příčku stupňů vítězů.

5.5. Mistrovství ČR juniorů – Finále 1, Plzeň

1. Ján Mihálik, SC Žarnovica
2. Jakub Valkovič, SC Žarnovica
3. Daniel Klíma, AK Markéta
4. Patrik Mikel, ZP Pardubice
5. Pavel Čermák, AK Markéta
6. (2. z kvalifikace)
7. Jan Macek, WR Kopřivnice
8. Jan Kvěch, AK Markéta
9. (1. z kvalifikace)
10. Pavel Kuchař (250 ccm), AK Markéta
11. David Pacalaj, SC Žarnovica
12. Daniel Šilhán, ZP Pardubice
13. (3. z kvalifikace)
14. Petr Chlupáč, AK Markéta
15. (4. z kvalifikace)
16. František Klier, AK Divišov

náhradníci: 17. (5. z kvalifikace), 18. (6. z kvalifikace)

Kvalifikace:
Jarno de Vries, PK Plzeň, Michal Tomka, SC Žarnovica, Václav Kvěch, PK Plzeň, Michal Baštecký (250 ccm), AK Markéta, Sindy Weber, WR Kopřivnice, Michal Danko, SC Žarnovica, Milan Dobiáš, SC Chabařovice

Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm:
1. Jan Jeníček, ZP Pardubice
2. Josef Černý, PK Plzeň
3. Adam Bednář, AK Markéta
4. Vojtěch Šachl, AK Divišov
5. Luboš Krejča, AK Markéta
6. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
7. Bruno Belan, AK Slaný
8. Matouš Kameník, AK Divišov
9. Matěj Frýza, PK Plzeň
10. Štěpán Ševčík, PK Plzeň

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?