Plakát - Pohár AČR - Plzeň

V neděli bude Pohár AČR pokračovat v Plzni

Na osm a půl měsíce se vinou všeobecně známých okolností protáhla přestávka od posledního plochodrážního závodu v Plzni. Tuto neděli 14. června v 15 hodin by už, ale měla skončit.

Na borském stadionu, který v letošním roce oslaví 60 let od jeho vybudování, je totiž na programu Pohár Autoklubu ČR jednotlivců s vloženým závodem mistrovství juniorů ve třídě do 125 ccm.

Do pohárového mítinku se přihlásili, až na Martina Gavendu, všichni účastníci závodu v Pardubicích. Patnáctku jezdců doplnili Jan Macek z Kopřivnice, Jakub Valkovič ze slovenské Žarnovice a pozapomenutý, slánský Vojtěch Zamazal.

Nejlepší čtrnáctka z pardubického poháru byla přímo nasazena do hlavního závodu. O poslední dvě místa se utkají zbylí jezdci v kvalifikační jízdě. Ne úplně jistá je účast Jana Macka, neboť ještě ve středu neměl vyřízenou závodní licenci.

Z předchozích řádků je tak jasné, že se v Plzni představí suverénní vítěz úvodního pohárového klání Eduard Krčmář, druhý Josef Franc i třetí Ondřej Smetana. Barvy domácího klubu bude hájit stále ještě junior Václav Kvěch, který v Pardubicích obsadil desátou příčku.

Do vloženého úvodního podniku mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm se přihlásilo jen sedm jezdců, z toho hned čtyři z pořádajícího plzeňského klubu. K favoritům Vojtěchu Šachlovi a Adamu Bednářovi se bude chtít přiřadit domácí Matěj Frýza a výborné výkony ze středečního Speedway Mini Cupu ve Slaném budou chtít zopakovat Štěpán Ševčík a Josef Černý.

Součástí Poháru AČR bude Memoriál Jaroslava Hrubého. Na památku na bývalého tajemníka plzeňského klubu a dlouholetého hlasatele závodů obdrží krásný pohár nejúspěšnější junior v závodě.

Předsedou Jury bude Zdeněk Felix a rozhodčím Pavel Kubeš. Trénink jezdců bude zahájen ve 14:15. Závody začnou kvalifikační jízdou, po ní budou následovat dvě jízdy ve třídě do 125 ccm a pak čtyři Poháru AČR. Po úpravě trati vždy nejdříve dvě jízdy ve třídě do 125 ccm a poté čtyři pohárové.

Pořadatelé prosí všechny diváky, hosty, jezdce i jejich doprovod, aby dodržovali všechny nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR a pokynů pořadatelů.

Do sobotní půlnoci si lze vstupenku na závody zakoupit i v předprodeji na https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/21272-pohar-autoklubu-cr-jednotlivcu.

14.6. POHÁR AČR – PŘEBOR ČR jednotlivců, PLZEŇ

 1. Petr Chlupáč, AK Markéta
 2. Václav Kvěch, PK Plzeň
 3. Daniel Šilhán, ZP Pardubice
 4. Pavel Kuchař, AK Markéta
 5. Filip Hájek, AK Markéta
 6. Eduard Krčmář, AK Slaný
 7. Ondřej Smetana, AK Markéta
 8. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 9. Michal Baštecký, AK Markéta
 10. Josef Franc, AK Markéta
 11. Martin Málek, AK Březolupy
 12. Zdeněk Holub, AK Markéta
 13. Daniel Klíma, AK Markéta
 14. (1. z kvalifikační jízdy)
 15. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 16. (2. z kvalifikační jízdy)
 17. (3. z kvalifikační jízdy)
 18. (4. z kvalifikační jízdy)

kvalifikační jízda: Vojtěch Zamazal (AK Slaný), Jakub Exler (AK Markéta),

Jan Macek (WR Kopřivnice), Jakub Valkovič (SC Žarnovica)

Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm, Plzeň:

 1. Matěj Frýza, PK Plzeň
 2. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice
 3. Josef Černý, PK Plzeň
 4. Oliver Schmid, PK Plzeň
 5. Štěpán Ševčík, PK Plzeň
 6. Dominik Hrbek, ZP Pardubice
 7. Adam Bednář, AK Markéta
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?