V Kopřivnici dnes finále 1. ligy

Dnes od 14 hodin se na Letním stadionu v Kopřivnici pojede premiérový plochodrážní závod po jeho rekonstrukci. Bude jím závěrečný podnik letošního miniseriálu 1. ligy družstev, který se skládá z pouhých dvou závodů.

Úvodní se konal začátkem července v Žarnovici. Zvítězila v něm Markéta Praha (37) před Kopřivnicí (24). Třetí skončila Zlatá přilba Pardubice (15) o bod před domácím týmem (14).

Stejné týmy budou samozřejmě startovat i dnes v Kopřivnici. Zatímco Žarnovica nasadila úplně stejnou sestavu, Markéta Praha opět vsadila na trojici juniorů a ZP Pardubice znovu využijí služeb Zdeňka Holuba, domácí Walbo Railway přišlo o dva členy úspěšné sestavy ze Žarnovice a muselo se poohlídnout po posilách jinde. Josef Franc a Martin Málek budou dnes večer startovat ve finále MS na dlouhé dráze ve francouzském Morizés a v Kopřivnici se tak neobjeví.

Domácí odchovance Jana Macka a Radka Bambucha, pro kterého to bude úplně první závod, tak posílí plzeňský Zdeněk Simota a Polák Lars Skupień jezdící 2. polskou ligu za PSŹ Poznań. Pro Zdeňka Simotu to bude také letošní první závod, který bude zároveň přípravou na jeho starty v Extralize opět za tým AK Slaný.

5.9. – 1. liga, Kopřivnice

WALBO RAILWAY Kopřivnice:

(1. Jan Macek, 2. Zdeněk Simota, 3. Radek Bambuch, 13. Lars Skupień)

SC Žarnovica:

(4. Jakub Valkovič, 5. Ján Mihálik, 6. Rastislav Cíferský, 14. David Pacalaj)

AMK ZP Pardubice:

(7. Hynek Štichauer, 8. Zdeněk Holub, 9. Jaroslav Petrák)

AK Markéta Praha:

(10. Daniel Klíma, 11. Petr Chlupáč, 12. Filip Hájek, 16. Jan Kvěch)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?