V Divišově se v sobotu pojede ME juniorů

Po mistrovství Evropy seniorů přichází řada i na juniorskou obdobu tohoto šampionátu. Letos se bude s největší pravděpodobností skládat jen ze dvou závodů. Finále je na programu 12. září v maďarském Nagyhalászi a jediné semifinále se odjede už zítra v Divišově.

Od 15 hodin se zde představí 18 jezdců z 9 zemí. Na svá účastnická místa rezignovaly Rusko, Itálie, Nizozemí a Estonsko.

Českou republiku budou reprezentovat Jan Kvěch, Petr Chlupáč a jako traťové rezervy budou připraveni Daniel Klíma s Janem Mackem. Jan Kvěch se vrací na ovály po svém zranění ramene a bude se snažit navázat na své loňské šesté místo v tomto šampionátu. Petr Chlupáč svým vítězstvím minulou sobotu v Plzni ukázal, že ho pád v Mariánských Lázních nijak nepoznamenal a  pokusí se vylepšit loňské deváté místo z finále ME. Daniel Klíma a Jan Macek budou muset čekat zda k závodu nedorazí některý z přihlášených jezdců a oni tak dostanou šanci se představit na dráze v celém závodě.

Mezi největší favority musíme počítat polské reprezentanty: obhájce evropského titulu Wiktora Lamparta a letos ve skvělé formě jedoucího Mateusze Świdnického. K širšímu okruhu favoritů můžeme přiřadit Lotyše Olega Michajlovse, Němce Lukase Fienhageho, překvapit může i jeho mladší kolega Norick Blödorn nebo Ukrajinec Marko Levišin. Uvidíme jak se bude dařit slovenské dvojici Jakub Valkovič – David Pacalaj a jak se s dráhou vyrovnají Britové Tom Brennan a Leon Flint.

Startovní listina se jeví jako rozmanitá a poměrně vyrovnaná, a proto by se zítra po 15. hodině v Divišově mohly odjet divácky zajímavé závody.

1.8. ME juniorů – semifinále, Divišov (350 m), rozhodčí Pawel Slupski (PL)

1. Andrij Rozaljuk (UKR)
2. Mateusz Świdnicki (PL)
3. Tom Brennan (GB)
4. Petr Chlupáč 
5. David Pacalaj (SK)
6. Wiktor Lampart (PL)
7. Jan Kvěch 
8. Marko Levišin (UKR)
9. Jakub Valkovič (SK)
10. Lukas Fienhage (D)
11. Danil Kolodinskis (LAT)
12. Olegs Michajlovs (LAT)
13. Leon Flint (GB)
14. Steven Goret (FRA)
15. Norick Blödorn (D)
16. Andrei Popa (ROM)
17. Daniel Klíma 
18. Jan Macek 

zdroj: fim-europe.com, FB (speedway divišov)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?