V Británii nastupuje nová generace, titul získal Lambert

V pondělí večer se do Manchesteru sjeli největší britské hvězdy, které si to přijeli rozdat ve finálovém závodě o titul mistra ostrovů a zároveň o vytouženou pozici divoké karty pro závod Grand Prix v Cardiffu. V minulém ročníku se po třech druhých stříbrech v řadě dočkal Craig Cook, který stál na startu i letos připraven k obhajobě. Jenže tentokrát byli dva jezdci nad jeho síly. Ale nebyli to žádní ostřílení borci, kteří už mají s takovými závody mnoho zkušeností, ba naopak. Největším hvězdám letos vypálili rybník dva talentovaní mladíci, kteří už v juniorském věku patří evidentně k britské špičce. Pro stříbro si dojel Daniel Bewley a titul mistra Británie společně se vstupenkou do jednoho závodu Grand Prix pak o rok starší a ještě zářivější Robert Lambert.

Robert prožil fantastický večer. Během celého večera nenašel jediného přemožitele a nasbíral plný počet bodů. Navázal tak na fantastické výkony ze šampionátu SoN a opět jasně ukázal, že je velkým talentem, se kterým musí počítat už i největší hvězdy. Po základní části byl Lambertovi nejblíže obhájce Cook, který nasbíral krásných jedenáct bodů, i tak ale o čtyři méně, než hlavní hvězda večera. Přes jízdu Last Chance se do finále museli probojovat právě Daniel Bewley a s ním nakonec bramborový Jason Garrity, pro něhož to byl nejspíš životní výsledek. Těsně za branami finále skončil zkušený Scott Nicholls a s ním Kyle Howarth.

Zklamáním byl rozhodně výsledek bratří Worrallů, kteří získali oba po třech bodech. Spokojení ale nebudou určitě ani Lawson, Harris, King a Schlein, kteří skončili už po základní části. Všichni jistě pomýšleli na víc.

Výsledky závodu:

1. Robert Lambert – 18
2. Daniel Bewley – 12
3. Craig Cook – 12
4. Jason Garrity – 10

5. Scott Nicholls – 10
6. Kyle Howarth – 10
7. Rory Schlein – 9
8. Daniel King – 8
9. Chris Harris – 7
10. Josh Auty – 7
11. Richard Lawson – 6
12. Lewis Kerr – 5
13. Adam Ellis – 3
14. Steve Worrall – 3
15. Richie Worrall – 3
16. Ashley Morris – 3
17. Jack Smith – 0
18. Kyle Bickley – 0

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?