V Březolupech se rozhodne o novém českém plochodrážním králi

Neobyčejně dramatickou podívanou slibuje čtvrté, závěrečné, finále nejstaršího českého plochodrážního šampionátu. V neděli od 14 hodin se na stadionu v moravské obci Březolupy rozhoří boj o zisk titulu mistra České republiky jednotlivců.

Kandidáti jsou tři a dělí je mezi sebou pouhopouhý jeden bod. Eduard Krčmář a Josef Franc mají 41 bodů, pronásledující je Václav Milík rovných 40. Každý z nich, ale bude do závodu vstupovat v trochu jiném rozpoložení.

Slánský Eduard Krčmář bude po loňském stříbru usilovat o svůj premiérový seniorský titul. Pardubická Zlatá přilba ani Tomíčkův memoriál mu však nevyšly podle jeho představ a v Březolupech se proto bude snažit o vylepšení závěru sezóny.

Obhájce titulu,pražský Josef Franc,na Zlaté přilbě nestartoval kvůli účasti v posledním finále MS na dlouhé dráze v Mühldorfu. Zde se mu k jeho spokojenosti podařilo udržet čtvrtou příčku a špatně si nevedl ani při pondělním Tomíčkově memoriálu. Do Březolup dorazí po sobotní 1. lize ve slovenské Žarnovici.

Pardubický Václav Milík si jinak nepříliš úspěšnou plochodrážní sezónu v závěru zpříjemnil ziskem bronzové medaile v polské nejvyšší lize se Spartou Wroclaw a po heroickém výkonu třetím místem na Zlaté přilbě. Jeho těžký pád v jejím semifinále na něj snad nebude mít větší vliv a bude moci předvést vydařený výkon při zítřejší Grand Prix v Toruni, kam byl na poslední chvíli jako náhradník povolán. V Březolupech bude usilovat o svůj již pátý český individuální titul, jímž by se vyrovnal legendárnímu Luboši Tomíčkovi, kterému se v 60. letech podařilo vyhrát národní šampionát pětkrát v řadě.

Jezdci na dalším pořadí českého šampionátu již mají na zmíněnou trojici značnou ztrátu. Čtvrtý plzeňský Zdeněk Simota zatím vyjel o 11 bodů méně než Václav Milík, takže šanci se posunout na medailovou pozici by měl pouze v případě nějaké nepředvídané situace.

Prozatím pátý Matěj Kůs byl kvůli zranění nohy v britské Championship nucen ukončit letošní sezónu a v Březolupech se proto nepředstaví.

Na dalších pozicích jsou jezdci natěsnáni opět v bodových rozdílech. Michal Škurla, Ondřej Smetana nebo domácí Martin Málek se budou snažit posunout v klasifikaci vzhůru. To jistě bude chtít také zatím devátý Hynek Štichauer, který byl kvůli zranění nucen vynechat finále v Plzni.

Desátý Jan Kvěch se opět pokusí zamíchat pořadím šampionátu, když se mu podaří obrat o body některé ze zkušenějších jezdců. V Březolupech se nakonec představí i prozatím jedenáctý David Pacalaj, jenž obdržel od plochodrážní komise pro tento závod divokou kartu.

Z první sedmnáctky průběžného hodnocení mistrovství ČR jsou ve startovní listině rozhodujícího finále až na zraněného Matěje Kůse všichni a na startu závodu tak bude kompletní česká plochodrážní špička.

7.10. Mistrovství ČR jednotlivců – finále 4, Březolupy (381m), rozhodčí Pavel Kubeš

Startovní listina:

 1. Jan Kvěch, AK Markéta
 2. Václav Milík, ZP Pardubice
 3. Martin Málek, AK Březolupy
 4. Zdeněk Simota, PK Plzeň
 5. Eduard Krčmář, AK Slaný
 6. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 7. Michal Škurla, AK Markéta
 8. Martin Gavenda, AK Březolupy
 9. Filip Hájek, AK Markéta
 10. Ondřej Smetana, AK Markéta
 11. Josef Franc, AK Markéta
 12. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 13. David Pacalaj, SC Žarnovica
 14. Patrik Mikel, ZP Pardubice
 15. Zdeněk Holub, AK Markéta
 16. Petr Chlupáč, AK Markéta
 17. Jakub Valkovič, SC Žarnovica
 18. Daniel Klíma, AK Markéta

Průběžná klasifikace po třetím finálovém závodě:

 1. Eduard Krčmář – 41
 2. Josef Franc – 41
 3. Václav Milík – 40
 4. Zdeněk Simota – 29
 5. Matěj Kůs – 27
 6. Michal Škurla – 25
 7. Ondřej Smetana – 24
 8. Martin Málek – 23
 9. Hynek Štichauer – 21
 10. Jan Kvěch – 17
 11. David Pacalaj – 15
 12. Petr Chlupáč – 14
 13. Martin Gavenda – 10
 14. Zdeněk Holub – 8
 15. Jaroslav Petrák – 8
 16. Filip Hájek – 6
 17. Patrik Mikel – 6
 18. Jakub Valkovič – 5
Označeno štítky: Štítky:
 1. Miroslav Rataj

  Další spanilá jízda Honzy Kvěcha napříč celým startovním polem

Máte k tomu co říct?