Úvodní dva červencové dny budou v Žarnovici patřit ploché dráze

Po vynucené koronavirové pauze se tento týden konečně vrátí ostré plochodrážní souboje také na slovenský ovál v Žarnovici. Ve středu 1. července si to dvacítka jezdců základní startovní listiny a jeden náhradník rozdá nejen o titul Mezinárodního mistra Slovenska, ale tradičně také o vítězství v Memoriálu Ladislava Eliáša.

Na závodníky bude nejprve čekat 16 jízd základního rozpisu po pěti jezdcích. Nejlepší závodník po základní části se stane vítězem 20. ročníku Memoriálu Ladislava Eliáša a zajistí si přímý postup do finálové jízdy o slovenský titul. Na dalších deset jezdců v pořadí pak čekají semifinálové jízdy, ze kterých vždy dva nejlepší postoupí do finále. Vyhlášen bude i mistr Slovenska juniorů, kterým se stane v ten den nejlepší domácí junior.

Hned o den později pak v Žarnovici odstartují českou 1. ligu, letos složenou jen ze dvou závodů. Těch se zúčastní celky z Prahy, Pardubic, Kopřivnice a Žarnovice.

Ze závodů o Mezinárodního mistra Slovenska vám přineseme náš tradiční textový on-line přenos.


Poslední známá podoba startovní listiny Mistrovství Slovenska:
Slovensko: Jakub Valkovič, Ján Mihálik, David Pacalaj, Rastislav Cíferský, náhradník – Anton Wannasek
Česká republika: Josef Franc, Martin Málek, Jan Macek, Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Ondřej Smetana, Daniel Klíma, Zdeněk Holub, Martin Gavenda, Daniel Šilhán, Jaroslav Petrák
Maďarsko: Norbert Magosi, Roland Kovács
Lotyšsko: Richards Ansviesulis
Bulharsko: Milen Manev
Rusko: Vjačeslav Monachov

Foto: Martin Mesiarik MMPhoto

Máte k tomu co říct?