Speedway Grand Prix exkluzivně na Nové DIGI TV

TISKOVÁ ZPRÁVA – Český satelitní operátor DIGI Czech Republic (DIGI CZ), který provozuje satelitní televizi Nová DIGI TV, získal exkluzivní vysílací práva pro Českou a Slovenskou republiku na celý seriál závodů mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix. Vysílací práva jsou zajištěna až do konce roku 2019. Fanoušci závodů nejlepších jezdců na plochodrážních speciálech uvidí již červnové závody Speedway Grand Prix v Dánsku (11. června 2016). O čtrnáct dní později se pak mohou těšit i na závod FIM Speedway Grand Prix v Praze, který se v rámci seriálu Mistrovství světa na ploché dráze jede jako 20. Velká cena ČR.  Oba červnové závody uvidí diváci Nové DIGI TV ještě prostřednictvím kanálu TV Arena Sport 1, poté již pouze u Nové DIGI TV. Do konce letošního seriálu zbývá odjet celkem 9 z 11 závodů.

Motorističtí fanoušci se na Nové DIGI TV mohou těšit na dramatické souboje nejlepších plochodrážních jezdců a strojů současnosti. V každém závodě seriálu mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix startuje vždy 16 jezdců. Pravidelně celou sezónu jezdí 15 nejlepších závodníků, kteří si účast vybojovali na základě výsledků v předchozím roce. K největším hvězdám rozhodně patří anglický jezdec a loňský mistr světa Tai Woffinden nebo vícenásobní mistři světa Američan Greg Hancock či Nicki Pedersen z Dánska a také současný vedoucí jezdec seriálu Chris Holder z Austrálie. Startovní pole každého závodu doplňuje jeden závodník, který dostane od organizátorů divokou kartou a dva náhradníci pro případ, že by se některý z jezdců zranil. Celý seriál má celkem 11 závodů, které se jedou v 8 zemích v Evropě a Austrálii.

„Plochá dráha má v ČR hodně nadšených příznivců a dlouhou tradici. Závody plochodrážních speciálů mají napětí i spád a je to přesně ten zajímavý obsah, který v naší exkluzivní sportovní nabídce také chceme mít,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ. „O právech na další atraktivní sporty jednáme a věřím, že brzy uděláme velkou radost další početné skupině sportovních fandů,“ dodává Vladimír Rusnák.

Aby exkluzivní sportovní nabídku Nové DIGI TV mohlo sledovat co nejvíce diváků, nabídne DIGI CZ vedle satelitního vysílání již brzy i internetovou televizi s pokročilými funkcemi. Program Nové DIGI TV tak bude dostupný divákům, kteří preferují jeho sledování přes internet, ať již na mobilních zařízeních, chytrých telefonech, tabletech nebo přímo na televizi.

O DIGI CZ

DIGI CZ je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí od roku 2006 pod obchodní značkou DIGI TV a od října 2015 pod obchodní značkou Nová DIGI TV. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI CZ si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI CZ je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.

Tisková zpráva byla publikována v původní podobě bez redakčních úprav (s výjimkou zkrácení nadpisu)
Foto: Petr Makušev

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?