Týden Hynka Štichauera

Hynka Štichauera jsme zastihli na cestě do Svitav, kam se vydal za tréninkem společně s dalšími pardubickými jezdci Martinem Mejtským, Josefem Novákem a Patrikem Mikelem. V tu dobu už měl za sebou dva starty ve Slovinsku a chystal na Prague Open na Markétu. Přesně o těchto závodech jsme si společně povídali.

Odchovanec Zlaté přilby má za sebou velmi solidní start do roku 2015, nejprve ve dvojici s Tomášem Suchánkem zvítězil v Lublani v závodu dvojic, o dva dny později skončil na dráze v Kršku v prvním závodě slovinsko-chorvatského mistrovství jednotlivců na třetím místě.

Není proto divu, že si Hynek Štichauer na slovinský výjezd příliš nestěžoval: „Bylo to fajn na rozjetí. Poprvé jsem zažil, že za závod sněžilo, dvakrát pršelo a třikrát svítilo sluníčko. V Lublani to bylo celý pod vodou. Jsem rád, že se to odjelo, ale dráha nebyla moc regulérní. Celý závod jsem chodil zvenku, takže těžký, ale závodit se musí na všem,“ ví Štichauer a dodává: „Šlo to i v Kršku, mám z toho radost.“

Dnes se vítěz britské Elite League na Markétě zúčastní úvodního domácího závodu letošní sezony, kterým bude Prague Open. Sedmadvacetiletý lidí plochodrážník k závodu říká: „Jednou jsme se tam letos svezli na jaře při tréninku. Dráha se mi moc líbila, tak doufám, že si tam trochu vylepším reputaci, protože loni mi to tam celkově moc nešlo. Nejedu tam s tím, že bych chtěl divokou kartu, spíš si chci dobře zazávodit a najet si tu dráhu na další závody,“ vysvětluje Štichauer.

Při otázce na formu a náladu Hynek Štichauer neskrývá pozitivní naladění: „Mám se dobře. Jsem zdravý, co jsem měl zdravotní potíže, tak to je všechno v klidu. Dobře jsem se přes zimu připravil a cítím se dobře na motorce. Teď to chce na sobě pracovat, nezranit se a mohla by to být dobrá sezona,“ věří Štichauer.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?