Tomíčkův memoriál i s Hancockem

Špičkové obsazení zajistili pro letošení, již 48. ročník pořadatelé Memoriálu Luboše Tomíčka. Účast již potvrdili Emil Sajfutdinov, Václav Milík nebo Nicki Pedersen, nyní se k nim ještě přidává Greg Hancock.

Jako poslední svůj start potvrdili Greg Hancock a po něm ještě v průběhu středy kývnul na nabídku z Prahy i Troy Batchelor. V tuto chvíli už má sportovní ředitel závodu Pavel Ondrašík před sebou ve startovní listině jen dva otazníky.

Jisté je, že nepřijede obhájce vítězství Przemyslaw Pawlicki, kterého čekaji dva těžké závody ve dnech předcházejících Memoriálu Luboše Tomíčka. Starší z bratrského dua nejprve v sobotu pojede v Rybniku o titul mistra Evropy, o den později bude hájit barvy Stali Gorzów v závěrečných fázích polského ekstraligového playoff.

Jedničku tak oblékne některý z krajanů loňského vítěze, takřka určitě se bude jednat o závodníka, který v roce 2016 startuje na ekstraligových drahách.

Rozřešení situace v polských ligách v sobě také skýtá odpověď na otázku, kdo zaujme pozici s číslem jedenáct. Čeká se na odpověď ze strany skandinávských jezdců.

Tomíčkův memoriál je naplánován na pondělí 19. září se startem v 19 hodin, vstupenky jsou k mání v síti Ticket Portal.

Startovní listina:
1
2 Troy Batchelor
3 Nicki Pedersen
4 Josef Franc
5 Václav Milík
6 Robert Lambert
7 Eduard Krčmář
8 Martin Smolinski
9 Emil Sajfutdinov
10 Peter Ljung
11
12 Daniel Gappmaier
13 Tobias Busch
14 Matěj Kůs
15 Greg Hancock
16 Jurica Pavlic

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?