Speedway of Nations pozná svého druhého vítěze

O tomto víkendu se na stadionu Anatolije Stěpanova v ruském Togliatti rozhodne o držitelích medailí druhého ročníku Speedway of Nations, vlastně mistrovství světa dvojic.

Zlaté medaile budou obhajovat ruští jezdci v nezměněné sestavě: Emil Sajfutdinov, Artjom Laguta a junior Gleb Čugunov, a i na domácí dráze budou patřit mezi největší favority.

Ovšem obhajobu nebudou mít určitě lehkou, neboť o titul je připraveno se bít dalších šest týmů. Finále je rozděleno na dva dny. V obou se pojede od 17 hodin našeho času 21 jízd. V neděli pak navíc ještě dvě rozhodující rozjížďky. Nejprve se v semifinále utkají dvojice, které skončí po dvoudenním zápolení na 2. a 3. místě. Vítěz se poté ve Velkém finále střetne s nejlepším celkem po základní části. Pokud by došlo k remíze, pojede se rozjezd, ve kterém by ale startoval pouze jeden jezdec na každé straně.

Oproti kvalifikačním závodům Race Offs došlo v několika týmech ke změnám v sestavě. Vloni stříbrná Velká Británie se bude muset obejít bez své zraněné hvězdy Taie Woffindena, jehož se pokusí nahradit zkušený Chris Harris. „Bomber“ je známý tím, že se v týmových závodech dokáže vypnout k velkým výkonům.

Změnu oproti Race Off hlásí i třetí tým z loňské Wroclawi, Polsko, místo Patryka Dudka pojede Maciej Janowski a na pozici juniora, který má každý finálový závod povinnou minimálně jednu jízdu, nahradí Bartosze Smektalu další mistr světa Maksym Drabik.

V nominaci Austrálie nahradil Jason Doyle Chrise Holdera a doplnil Maxe Fricka s Jaimonem Lidseym. Změnu oproti Race Off doma v Landshutu provedlo i Německo. Čerstvého národního šampiona Martina Smolinského nahradil exmistr světa na dlouhé dráze Erik Riss. Zraněného junora Michaela Härtela pak Lukas Fienhage.

Shodné sestavy naopak nasadily obě severské země. O zisk medaile pro Dánsko se budou snažit Leon Madsen, N. K. Iversen a Frederik Jakobsen. S Fredrikem Lindgrenem pojede opět Peter Ljung místo Antonia Lindbäcka, kterému se letos příliš nedaří.

20. – 21. 7. FIM Speedway of Nations – finále, Togliatti (353 m), rozhodčí Aleksandr Ljatošinskij

Německo (Erik Riss, Kai Huckenbeck (c), Lukas Fienhage)

Dánsko (Leon Madsen, Niels Kristian Iversen (c), Frederik Jakobsen)

Austrálie (Jason Doyle (c), Max Fricke, Jaimon Lidsey)

Polsko (Maciej Janowski (c), Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik)

Rusko (Emil Sajfutdinov (c), Artjom Laguta, Gleb Čugunov)

Švédsko (Fredrik Lindgren (c), Peter Ljung, Filip Hjelmland)

Velká Británie (Craig Cook (c), Chris Harris, Robert Lambert)

zdroj: fim-live.com, speedwayofnations.com, sportowefakty.pl

foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?