Slaný pojede ve čtyřech

Po třech odjetých závodech je 3ton Slaný v extraligové tabulce v nejtěsnějším kontaktu s Auto klubem Markéta a Zlatou přilbou Pardubice. Po vítězství v Žarnovici je 3ton navíc posledním klubem, který ještě ligový závod nehostil na své domácí dráze.

Podobně jako v uplynulých dvou podnicích v Žarnovici a Kopřivnici postaví Milan Mach čtveřici závodníků. „Žádné překvapení nechystám. Pojedeme zase klasiku ve čtyřech, pojedou Simoťák, Jamróg, Eda a Filip Hájek,“ odtajnil středeční sestavu Milan Mach. V nominaci chybí Martin Málek: „Už dlouho jsme dohodnutí, že Mates do středečního závodu nenastoupí,“ potvrzuje slánský manažer.

Po dalekých výpravách na východ do Žarnovice a Kopřivnice se extraligové závody vrací do známějších teritorií v Čechách. Dočkat se nemohou fanoušci stejně jako Milan Mach: „Těším se. Když kluci pojedou jako v Žarnovici, tak to bude hezké. Závody ve Slaném bývají hezké a extraliga je vyrovnaná. Fanoušci se mají na co těšit.“

Zatímco v prvních dvou letošních ligových závodech startoval za Slaný Petr Chlupáč, v Kopřivnici jel s charakteristickou červeno-černou vestou Filip Hájek a je to právě pátý muž liberecké kvalifikace Mistrovství světa juniorů, kdo bude ve středu povinným slánským juniorem.

Milan Mach přiznává, že výběr juniora není v jeho rukou: „Mám dohodu s Markétou, že mi řeknou, koho mi půjčí. Nevybírám si, řeknou mi, teď pojede ten, příště pojede ten. Od pondělí vím, koho budu mít.“ Dlouholetý slánský lodivod zároveň říká, že na mladé závodníky nechce vytvářet přílišný nátlak: „Říkám jim, že mají pět jízd, tak ať si je užijí. Nestavím na nich, aby mi vyhrávali závody. Jsem rád, když přivezou bod, ale nijak je nestresuju.“

Kompletní sestavy budou k dispozici v úterním odpoledni. Závod začíná ve Slaném ve středu slavnostním nástupem v 17:45, budeme u toho s tradičním online přenosem.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?