Slaný doma i s Miedzinským

Pořadatalem třetího letošního extralligového podniku je slánský klub. Místní 3ton sice nemůže spoléhat na zraněného lídra Jakuba Jamróga, ale nahrádu má cíce než slušnou. Červenoočernou vestu poprvé v letošní sezoně oblékne Adrian Miedziński.

Jak při úvodním závodě v Plzni, tak při pokračování v Praze byl hlavním tahounem 3tonu Slaný Jakub Jamróg. „Kubi“ měl být slánskou pětkou i ve středu, avšak v neděli se jezdec Orla Lódź zranil v ligovém klání a do Slaného tak cestovat nemůže. Jamróga na několik nadcházejících týdnů vyřadila zlomenina v oblasti zápěstí.

Náhrada za Jamróga byla na snadě, Adrian Miedziński vypadl ze sestavy svého švédského klubu Masarny Avesta a hledal vedle polské ekstraligy další možnosti závodění. Start v české nejvyšší soutěži se mu tak ideální hodí do kalendáře.

V netradičním složení jede do Slaného i AK Markéta. Z hlavního města nepocestuje Josef Franc, jenž si z víkendové kvalifikaci světového šampionátu na dlouhé dráze přivezl nepříjemně pohmožděný krk. Vzhledem k rychle se blížícímu startu finálového seriálu longtracku dá Franc přednost rehabilitaci.

Pražané tak v letošní sezoně poprvé nasazují zahraničního hosta, Josefa France na pozici pět nahrazuje Patryk Dolny. Je to právě Dolny, kdo byl rozhodujícím elementem vítězství Pražanů v loňském pro tmu předčasně ukončeném podniku. Dolny se v posledních několika závodech nevešel do skladu mateřské Pily a i on podobně jako „Miedzak“ hledá šanci závodit.

BP Team tentokrát nemá k dispozici Michaela Härtela, do sestavy se v jeho místě vrací Fritz Wallner. Po jednokolové odmlce může Ladislav Kosina opět spoléhat na Michaela Hádka. Na jeho bedrech s číslem pět bude velký díl odpovědnosti za březolupsko-plzeňský úspěch.

Vítězná sestava se nemění, ví Lubomír Vozár, který do královského města přiveze favorizovanou Zlatou přilbu Pardubice s pěti odchovanci v sestavě včetně čerstvé divoké karty Grand Prix České republiky Václava Milíka.

Závod začíná v 18 hodin, přineseme z něj online reportáž.

3ton Slaný (červená)
1 Michal Dudek
2 Eduard Krčmář
3
4 Piotr Dziatkowiak
5 Adrian Miedziński

ZP Pardubice (modrá)
1 Tomáš Suchánek
2 Aleš Dryml
3 Hynek Štichauer
4 Josef Novák
5 Václav Milík

BP team (bílá)
1 Patrik Mikel
2 Martin Málek
3 Fritz Wallner
4 Martin Gavenda
5 Michael Hádek

AK Markéta (žlutá)
1 Matěj Kůs
2 Ondřej Smetana
3 Zdeněk Holub
4 Michal Škurla
5 Patryk Dolny

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?