Sestavy na zítřejší Extraligu v Pardubicích

Druhým kolem bude zítra v pardubickém Svítkově pokračovat letošní Extraliga. Závod by měl být zahájen slavnostním nástupem týmů v 18 hodin.

Domácí Zlatá přilba nasadí téměř totožnou sestavu jako v úvodním kole v Praze, tedy i s vicemistrem světa Patrykem Dudkem. Pouze uzdravený Patrik Mikel pojede na juniorské pozici a Václav Milík se přesune na post náhradníka, který může být manažerem Lubomírem Vozárem využitelný podle potřeby.

Vítězové prvního kola z Markéty Praha byli nuceni sestavu částečně obměnit. Zdeněk Holub stále nemá zahojenou zlomeninu klíční kosti a Jan Kvěch odcestoval na semifinále juniorského ME do ukrajinského Rovna. Zastoupí je dva jezdci, kteří v prvním kole stáli, Ondřej Smetana a Michal Škurla. Letos ve skvělé formě jedoucí Josef Franc, je také nasazen na pozici náhradníka.

Nezměněnou sestavu nominoval manažer Milan Mach za AK 3ton Slaný. Spolu s lídrem Eduardem Krčmářem pojedou Zdeněk Simota, Martin Málek a jako junior opět Petr Chlupáč z Markéty. Náhradníkem je Polák Jakub Jamróg.

Protože dva nejlepší slovenští jezdci jsou zraněni, Martin Vaculík a Patrik Búri, je složení Žarnovice téměř celé juniorské. Vyjímkou je pouze březolupský Martin Gavenda, kterému se na svítkovském stadionu většinou daří.

17.5. Extraliga – 2. kolo, Pardubice (Svítkov), rozhodčí Pavel Kubeš

ZP Pardubice (červená):

1. Josef Novák

2. Patrik Mikel (junior)

3. Patryk Dudek

4. Hynek Štichauer

17. Václav Milík

SC Žarnovica (modrá):

5. Michal Tomka

6. Ján Mihálik

7. Martin Gavenda

8. Jakub Valkovič (junior)

18. David Pacalaj

AK Markéta Praha (bílá):

9. Filip Hájek (junior)

10. Ondřej Smetana

11. Matěj Kůs

12. Michal Škurla

19. Josef Franc

AK 3ton Slaný (žlutá):

13. Eduard Krčmář

14. Zdeněk Simota

15. Petr Chlupáč (junior)

16. Martin Málek

20. Jakub Jamróg

————————————–

foto: Petr Makušev

 

Máte k tomu co říct?