SEC startuje s Francem a Milíkem

V přímém přenosu na Eurosportu bude dnes večer v Gniezně odstartován finálový seriál Speedway European Championship. Mezi šestnáctkou nejlepších evropských jezdců na startu budou i Josef Franc a Václav Milík, jenž se vydává za obhajobou loňského bronzu.

Na startu stojí čtveřice Andžejs Lebeděvs, Václav Milík, Krzysztof Kasprzak a Andreas Jonsson, kterým účast vyneslo postavení mezi nejlepšími pěti v loňském finále. Měl mezi nimi být i loni stříbrný Artem Laguta, jenž se účasti vzdal.

Lagutu nahradil Robert Lambert, další divoké karty dostali Kai Huckenbeck, Leon Madsen, Antonio Lindbäck, Piotr Pawlicki a Jaroslaw Hampel. Poslední dva jmenovaní plánují porvat se o to být prvním polským mistrem Evropy v novém formátu SEC.

Závod challenge v Itálii byl šťastný pro Anderse Thomsena, Petera Kildemanda, Josefa France, Mikkela Michelsena a vítěze z Terenzana Emila Sajfutdinova, jenž se po dvou vynechaných letech do SECu vrací.

Divokou kartu dostal jezdec pořádajícího Gniezna Adrian Gala. Parťák Eduarda Krčmáře z druhé dvojice Startu je od začátku roku ve výborné pohodě a udělení divoké bylo spíše formalitou. Hlavně úvod probíhajícího ročníku zastihl jezdce SC Žarnovica ve fenomenální formě, pokud by se úvodní finále SEC jelo třeba před dvěma měsíci, tak by se Gala jednoznačně řadil mezi favority.

Závod startuje v 19 hodin.

Startovní listina:
1 Andreas Jonsson
2 Leon Madsen
3 Emil Sajfutdinov
4 Robert A. Lambert
5 Peter Kildemand
6 Krzysztof Kasprzak
7 Václav Milík jr.
8 Jaroslaw Hampel
9 Kai Huckenbeck
10 Adrian Gala
11 Josef Franc
12 Andrej Kudrjašov
13 Andžejs Lebeděvs
14 Piotr Pawlicki jr.
15 Antonio Lindbäck
16 Mikkel Michelsen

17 Robert Chmiel
18 Norbert Krakowiak

Máte k tomu co říct?