SEC dnes v Toruni odstartuje i s Václavem Milíkem

Letošní celoevropské zdravotní omezení ohledně cestování do zahraničí a shromažďování osob přinutilo motocyklovou federaci FIM Europe a promotéra seriálu SEC (Speedway European Championship) společnost One Sport ke změně systému k určení nejlepšího evropského plochodrážníka.

Namísto čtyř kvalifikačních kol, challenge a čtyř finálových závodů ve třech zemích se odjede pouze pět finálových mítinků v Polsku. Neproběhly žádné kvalifikace a proto k pěti nejúspěšnějším jezdcům SEC uplynulého roku musela být vybrána další desítka stálých účastníků. K naší radosti je mezi nimi také Václav Milík, jenž tak bude mít šanci navázat na své medailové úspěchy v této soutěži (stříbro 2016 a bronz 2017). Začátek sezóny v polské Ekstralize nemá Vašek špatný a tak může k závodům SEC hledět s mírným optimismem.

Mezi největší favority celého seriálu můžeme počítat loňské medailisty: zlatého Mikkela Michelsena, stříbrného Grigorije Lagutu a bronzového Leona Madsena. Zapomenout nesmíme ani jeho krajana, vele zkušeného Nicki Pedersena a letos ve skvělé formě jezdícího mladého Brita Roberta Lamberta.

Kromě Mikkela Michelsena se v minulosti individuálním mistrem Evropy stali také Leon Madsen, Nicki Pedersen nebo Grigorij Laguta. Byl jím i Lotyš Andžejs Lebeděvs, ale ten si nedávno v polské lize zlomil nohu a ve startovní listině SEC jej proto nahradí Fin Timo Lahti.

Výraznou pobídkou pro jezdce bojovat o titul nejlepšího jezdce starého kontinentu je i fakt, že celkový vítěz si zároveň zajistí účast v Speedway Grand Prix 2021. Do boje o medaile budou určitě chtít zasáhnout i domácí reprezentanti (Woryna, Smektala a Kasprzak), neboť Polsko čeká na zisk zlaté medaile v tomto šampionátu už deset let.

Úvodní evropské finále se pojede dnes od 17 hodin v Toruni. Jeho kvalitu výrazně zvýší i divoká karta pro tento závod, kterou obdržel úřadující mistr světa Bartosz Zmarzlik a v Motoareně si tak zopakuje loňský souboj s Leonem Madsenem o titul mistra světa.

Hned v první jízdě závodu se představí Václav Milík, jeho soupeři budou Grigorij Laguta, Krzysztof Kasprzak a David Bellego. Přenos ze všech podniků SEC bude zajišťovat stanice Eurosport.

Startovní listina:

4.7. SEC – finále 1 Toruń (Motoarena), rozhodčí Aleksander Ljatošinskij

1. Grigorij Laguta (RUS)
2. Krzysztof Kasprzak (PL)
3. Václav Milík 
4. David Bellego (FRA)
5. Nicki Pedersen (DK)
6. Michael Jepsen Jensen (DK)
7. Andrej Kudrjašov (RUS)
8. Kai Huckenbeck (D)
9. Robert Lambert (GB)
10. Bartosz Zmarzlik (PL) – divoká karta
11. Mikkel Michelsen (DK)
12. Timo Lahti (FIN)
13. Kacper Woryna (PL)
14. Bartosz Smektała (PL)
15. Leon Madsen (DK)
16. Peter Ljung (SWE)

17. Igor Kopeć-Sobczyński (PL)
18. Karol Żupiński (PL)

zdroj: sportowefakty.pl, spedwayeuro.com

ilustrační foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?