Roman Považnyj ukončil kariéru

V příštím roce už na oválech neuvidíme Romana Považného. Zkušený, čerstvě sedmatřicetiletý závodník stále není v pořádku po těžkém pádu v srpnovém finále mistrovství Ruska, a tak se rozhodl zanechat aktivní činnosti.

„RoPa“ započal kariéru v Togliatti, odkud se přesunul do Turbiny Balakovo, kterou reprezentoval v letošní sezoně. Jeho nejvýraznějším individuálním úspěchem je čtvrté místo z finále mistrovství světa juniorů 1997 ve Mšeně, kdy ztratil jediný bod na Rafala Dobruckého a Scotta Nichollse, kteří se za vítězným Jesperem B. Jensenem (dnes Monbergem) rozjížděli o stříbro.

Jako první Rus v historii nakoukl do Speedway Grand Prix, svoji zemi léta reprezentoval i ve Speedway World Cupu, do kterého vedl národní tým v posledním období jako kapitán. Stejně tomu bylo i v roce 2012, který pro Rusy skončil překvapivým bronzem.

V roce 2012 měl držitele polského pasu na soupisce tým DaK Moto Liebezeit Divišov-Plzeň, ale kvůli kolidujícím povinnostem v ruské lize se v tuzemské nejvyšší soutěži nepředstavil.

IMG_2399

(foto: Wojta Zavřel / wojta-foto.cz)

(zdroj: sportowefakty.pl, lokomotiv.lv)

Označeno štítky: Štítky:
  1. vladimír kocourek

    škoda romaNA BOJOVNÍK K POHLEDÁNÍ VŽDY SE NA NĚJ DALO KOUKAT

Máte k tomu co říct?