První liga a návrat Filipa Šitery

Čtvrteční 1. liga v Praze se ponese ve znamení návratu Filipa Šitery do závodního kolotoče. Šitera nenastoupí za mateřský Grepl Mšeno, který má v závodě původně naplánovaném do Liberce volný los, ale jako host v barvách AK Slaný.

První ligu vede s dvoubodovým náskokem Markéta a její jezdci půjdou za dalšími body do tabulky i s Matějem Kůsem, jenž do druhé nejvyšší soutěže družstev naskočí v této sezoně poprvé. Po boku plzeňského rodáka bude v 17 hodin na slavnostním nástupu stát trojice juniorů místního klubu.

V týmu Březolup jsou zatím jen tři jména. Moravané sice k Martinům Málkovi a Gavendovi a Patriku Mikelovi nahlásili ještě Jana Holuba, ale ten by v pozici hosta mohl nahradit jen jednoho z dvojice Martinů.

Pět závodníků i s návrátilcem Lubošem Velinským veze do hlavního města pardubický manažer Lubomír Vozár, jenž bude znovu spoléhat hlavně na služby dua Hynek Štichauer – Tomáš Suchánek.

Slaný přijede bez Eduarda Krčmáře v sestavě, jehož zastoupí Filip Šitera, pro nějž se bude těžkém zranění a dvou trénincích v Liberci a Praze jednat o první závod po pauze a zároveň jediný ostrý závod před nedělní 66. Zlatou přilbou města Pardubic.

Závod začíná netradičně v 17 hodin.

AK Markéta
1 Zdeněk Holub
2 Matěj Kůs
3 Michal Škurla
4 Ondřej Smetana

AK Březolupy (*)
5
6 Martin Gavenda
7
8 Patrik Mikel
18 Martin Málek
* Březolupy nahlásily do sestavy Jana Holuba, ten by však jako host z Greplu Mšeno mohl zastoupit jen Martina Málka nebo Martina Gavendu.

ZP Pardubice
9 Josef Novák
10 Hynek Štichauer
11 Jaroslav Petrák
12 Luboš Velinský
19 Tomáš Suchánek

AK Slaný
13 Filip Šitera (H)
14 Petr Babička
15 Michal Dudek
16 Radim Chod
20 Roman Čejka

Tabulka:
1. Praha 6/17/153
2. Mšeno 6/15/144
3. Březolupy 5/13/151
4. Slaný 5/13/117
5. Pardubice 6/12/129

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?