Polsko: Leszno poprvé padlo, Wroclaw už je druhá

Polská extraliga se překlopila do své druhé poloviny základní části. Každý z týmů už poměřil své týmy s každým, a tak v neděli celky zahájily první odvety, a to hned odvety těch nejnedávnějších střetů. Oproti sedmému kolu si v podstatě týmy pouze prohodily domácí prostředí, což někde vliv mělo, jinde zase nikoli. Například Tarnów dokázal neuvěřitelným závěrem jako první v sezóně porazit lídra z Leszna a o další velké překvapení se postarala Toruń, která tentokrát už konečně obrala o body favorizovanou Czestochowu.

Výsledky 8. kola:

Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra 49:35
Bartosz Zmarzlik 12, Krzysztof Kasprzak 11, Szymon Wozniak 10+2, Linus Sundström 5+1, Rafal Karczmarz 5+1, Grzegorz Walasek 3+2, Hubert Czerniawski 3+1 – Patryk Dudek 11+1, Michael Jepsen Jensen 10+2, Grzegorz Zengota 10, Alex Zgardzinski 2+1, Kacper Gomolski 1+1, Piotr Protasiewicz 1+1, Mateusz Tonder 0

Falubaz udělal po porážce na domácí půdě v sestavě pár drobných změn, ale v jeho podání to byl spíše boj s větrnými mlýny. Ať to Falubaz letos poskládá a vyladí jakkoli, dře to vždy. Do osmé rozjížďky to ještě šlo. S jednou porážkou prohrávali hosté jen o čtyři body a byli stále v kontaktu. Jenže pak se totálně sesypali. Dvě výhry 5:1 v podání domácích v podstatě dostali soupeře ze hry. Po dvanácti jízdách byl mezi týmy čtrnáctibodový rozdíl a bylo rozhodnuto. Falubazu nakonec alespoň o jednu rozjížďku zkrátil trápení déšť, který donutil pořadatele po čtrnácté rozjížďce závod předčasně ukončit za stavu 49:35. Zielona Góra tentokrát nezvítězila v jediné rozjížďce.

Unia Tarnów – Unia Leszno 47:43
Kenneth Bjerre 14+2, Nicky Pedersen 14, Jakub Jamróg 11, Artur Mroczka 6+3, Peter Kildemand 1+1, Patryk Rolnicki 1, Kacper Konieczny 0 – Janusz Kolodziej 9, Piotr Pawlicki 8+1, Emil Sayfutdinov 8, Dominik Kubera 5+2, Brady Kurtz 5+1, Bartosz Smektala 5+1, Jaroslaw Hampel 3+2

Leszno našlo prvního přemožitele. Tarnów se na své půdě dokázal vyburcovat k výbornému výkonu a v docela vyrovnaném souboji si poradil s lídrem soutěže. Důležitý měl být dobrý začátek. To se povedlo, domácí po první jízdě vedli 5:1, jenže po dalších dvou jízdách už o dva body prohrávali a vše se ubíralo očekávaným směrem. Obzvláště ve chvíli, kdy Leszno zvýšilo v šesté jízdě na 21:15 ve svůj prospěch. Hned vzápětí ale domácí mírně stáhli a zůstali se soupeřem v kontaktu. Dvanáctá jízda ale nabídla opět výhru Leszna v poměru 5:1 a za stavu 32:40 pro domácí se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže domácí se pak zmohli na závěrečný útok, který zařídil famózní obrat. Nejdříve dovezli výsledek 5+1 Bjerre a Pedersen a vzápětí se k nim překvapivě přidali i Jamróg a Mroczka, kteří tak vyrovnali před poslední jízdou na 42:42. V poslední jízdě závodu zasadil Lesznu krutý a tvrdý direkt dánské duo Pedersen a Bjerre, tedy největší hrdinové večera.

GKM Grudziadz – Betard Sparta Wroclaw 42:48
Artem Laguta 14+1, Przemyslaw Pawlicki 12+1, Krzysztof Buczkowski 7+1, Krystian Pieszczek 4, Dawid Wawrzyniak 2, Kai Huckenbeck 1+1, Antonio Lindback 1, Kamil Wieczorek 1 – Maksym Drabik 10+1, Tai Woffinden 10, Václav Milík 10, Maciej Janowski 9+3, Gleb Chogunov 6, Patryk Wojdylo 3, Max Fricke 0

Zatímco domácí sázejí na dvojici jasných tahounů, Lagutu a Pawlického, hosté poslali na půdu GKM velmi vyrovnaný a stabilní celek, který od začátku tahal za trochu delší provaz. Už ve třetí jízdě Milík s Janowským zvyšovali na 12:6 ve prospěch svého týmu a v šesté ta samá dvojice stejně jasnou výhrou na rozdíl 14:22 z pohledu domácích. Woffinden s Chogunovem později dokonce ještě zvýšili na rozdíl deseti bodů. Jenže dvě výhry 5:1 v řadě najednou vše zvrátili a domácí byli zpět ve hře. Hosté museli být na pozoru. Ve dvanácté jízdě ale Wroclaw opět zvítězila a vzápětí se jí podařilo vyjít jako vítěz i ze dvou dalších jízd. Po dobrém comebacku domácích tak bylo nakonec po čtrnácté jízdě přeci jen rozhodnuto. V patnácté jízdě už dvojice Pawlicki a Laguta už jen esteticky snižovala konečný rozdíl.

Get Well Toruń – Wlókniarz Czestochowa 50:40
Jason Doyle 12, Chris Holder 11+1, Niels Kristian Iversen 8+1, Rune Holta 7+1, Jack Holder 6, Daniel Kaczmarek 4+1, Igor Kopec-Sobczynski 2+1, Pawel Przedpelski 0 – Leon Madsen 14+1, Fredrik Lindgren 10, Adrian Miedzinski 7+1, Matej Zagar 4+1, Michal Gruchalski 2+1, Tobiasz Musielak 2, Adrian Wozniak 1

Konečně můžeme říci po sérii lepších výsledků říci, že Doyle je zase zpět a plní roli lídra. A když se k němu přidá i jeho krajan Holder, můžou z toho být výborné výsledky. Dvojice Australanů od začátku táhla svou Toruń k překvapení proti Czestochowě. Zpočátku se sice hosté soupeře odhodlaně drželi, ale od sedmé jízdy vyhrávali domácí každou lichou rozjížďku, čímž budovali výborný náskok. Hosté mezitím dosáhli jen na jeden malý vzdor ve čtrnácté jízdě, ale ani ta hostům radost udělat nemohla. Aby totiž mohli pomýšlet alespoň na remízu, potřebovali v ní výhru 5:1, která nepřišla. Toruń tak oslavila velmi cenné body.

Tabulka PGE Extraligy po 6. kole:

1. FOGO Unia Leszno – 14b.
2. Betard Sparta Wroclaw – 12b.
3. Cash Broker Stal Gorzów – 11b.
4. Wlókniarz Czestochowa – 9b.

5. Grupa Azoty Unia Tarnów – 8b.
6. Get Well Toruń – 7b.
7. Falubaz Zielona Góra – 4b.
8. MRGARDEN GKM Grudziadz – 3b.

Češi v nižších soutěžích:

Zatímco Krčmář v tomto týdnu svému Gnieznu chyběl, Josef Franc i na druhý pokus vedl svůj tým jako nejúspěšnější sběratel Krosna v souboji s Rzeszowem. Tentokrát se však český jezdec snažil zcela marně. Jeho tým totiž utrpěl naprosto jednoznačný debakl, se kterým nemohl i v případě famózního výsledku nic udělat. Franc získal za pět jízd nádherných jedenáct bodů. V závodě nestačil jen na Hancocka s Jedrzejakem. Oba před ním dojeli do cíle dvakrát. Po dvou závodech proti lídrovi si Franc drží krásný průměr 2.2 bodu na rozjížďku. Senzační úvod české hvězdy.

zdroj: sportowefakty.pl
foto: speedwaynews.cz

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?