Polsko: Leszno a Wlókniarz jdou do trháku, Milík se trápí

PGE Extraliga zná své další pokračování. Leszno i Czestochowa na sebe dál strhávají největší kus pozornosti a pomalu se vzdalují zbytku peletonu. Unii se navíc konečně po zranění vrátil i Piotr Pawlicki (na snímku), který o sobě dal hned vědět famózním výsledkem. Z mizérie se naopak dál nemůže dostat Falubaz ani GKM, kterým po nepřesvědčivých výsledcích patří dno tabulky. O moc lépe se ale nedaří ani Spartě, jejíž výkonnost je jako na vlnách, jednou dole, jednou nahoře.

Výsledky 4. kola:

FOGO Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra 56:34
Piotr Pawlicki 15, Emil Sayfutdinov 12, Jaroslaw Hampel 10, Brady Kurtz 8+4, Bartosz Smektala 6+2, Dominik Kubera 5+1, Janusz Kolodziej 0 – Patryk Dudek 9+2, Grzegorz Zengota 9, Jacob Thorssell 7+1, Michael Jepsen Jensen 3, Sebastian Niedzwiedz 3, Piotr Protasiewicz 2, Alex Zgardzinski 1

Velmi atraktivní souboj byl k nahlédnutí již v pátek, jakožto „otvírák“ dalšího kola. Lídr z Leszna přivítal na své půdě zielonogórský Falubaz, který se letos zatím více trápí. A podle toho to na dráze také vypadalo. Navíc, pokud se Vám prozatímní lídr a loňský obhájce zdál doposud velmi silný, musí se Vám nyní zdát téměř neporazitelný. Do sedla plochodrážního speciálu se totiž vrátil po překonání zimního zranění už i Piotr Pawlicki, který se prakticky okamžitě stal lídrem týmu. Prodloužená pauza mu, zdá se, vůbec neuškodila, ba naopak. Piotr během svého prvního letošního závodu v Extralize nenašel přemožitele a přivezl maximum bodů. Leszno ve výsledku velmi hladce zvítězilo a ještě před dokončením kola ostatních týmů bylo téměř jasné, že jej z průběžné první příčky o víkendu nikdo nesesadí.

Get Well Toruń – MRGARDEN GKM Grudziadz 51:39
Chris Holder 10+3, Jason Doyle 10+1, Rune Holta 10, Jack Holder 10, Daniel Kaczmarek 4, Igor Kopeć-Sobczynski 3+1, Niels Kristian Iversen 3, Pawel Przedpelski 1+1 – Przemyslaw Pawlicki 14+1, Artem Laguta 13+1, Krzysztof Buczkowski 7, Antonio Lindback 3+2, Krystian Pieszczek 1+1, Dawid Wawrzyniak 1, Kamil Wieczorek 0

Grudziadz opět táhly za kýženým úspěchem dvě nové tváře seriálu Grand Prix, ale i přes jejich skvostné výsledky nakonec hosté na soupeře nestačili a čekala je další porážka. Pomalu ale jistě se GKM začíná zabydlovat na poslední příčce, z níž je cesta velmi trnitá. Grudziadz v Toruńi vyhrála za celý závod jen dvě rozjížďky, tu první a tu poslední, obě 5:1. Jenže vedení z té první si nechala rychle vzít a pak už soupeřův náskok nestáhla. I přes vyrovnanou partii, kterou lemovala řada remíz, domácí nakonec díky vyrovnanější sestavě zvítězili 51:39.

Stal Gorzów – Unia Tarnów 53:37
Szymon Wozniak 14, Bartosz Zmarzlik 12, Krzysztof Kasprzak 11+1, Grzegorz Walasek 7+2, Alan Szczotka 4, Linus Sundström 3+1, Hubert Czerniawski 2 – Nicky Pedersen 13, Kenneth Bjerre 11, Peter Kildemand 6, Artur Mroczka 3+1, Patryk Rolnicki 3, Jakub Jamróg 1+1, Kacper Koneczny 0

V první rozjížďce ještě udržel Pedersen pro v této sezóně slibně rozjetý Tarnów remízu, ale pak přišla série domácích výher. A když se Dán dostal opět ke slovu, bylo už v podstatě tak trochu pozdě. Podařilo se mu sice trochu snížit, ale domácí už po zbytek klání vše kontrolovali. Velmi dobře se dařilo Wozniakovi, který ztratil jen jeden bod, a Zmarzlikovi, kterého na dráze nikdo neporazil. Body mu vzalo akorát vyloučení v poslední jízdě dne. Stal se tak v souboji o pozici Tarnówu vyrovnal a předskočil jej.

Wlókniarz Czestochowa – Betard Sparta Wroclaw 49:41
Fredrik Lindgren 15, Leon Madsen 11+1, Adrian Miedzinski 7+1, Tobiasz Musielak 6+1, Matej Zagar 6, Michal Gruchalski 3, Bartosz Swiacik 1 – Maciej Janowski 13+1, Maksym Drabik 13+1, Tai Woffinden 7+1, Max Fricke 5, Václav Milík 3, Andzejs Lebedevs 0, Patryk Wojdylo 0

Tentokrát Milíkova Sparta zavítala na půdu Wlókniarzu, společně s Lesznem asi prozatím nejsilnějšímu týmu. Výsledkově se jej sice docela držela a během závodu párkrát naznačila comeback do hry o body, ale domácí vše kontrolovali a žádné drama nakonec v podstatě nedopustili. I když je pravda, že kdyby bývali hosté vyhráli v poslední jízdě 5:1, mohla z toho být ještě i remíza, jenže domácí nasadili dvojici, kterou jim letos může závidět snad každý, Lindgren a Madsen. Ta už se postarala o to, aby to tak rozhodně nedopadlo. Českému jezdci hrubě nevyšel už třetí závod v řadě. Milík se pera se starty i s motorkou a jeho dosavadní výsledky zatím nevěští nic tak dobrého. Ale je začátek sezóny, a tak pojďme společně doufat, že se Vaškovi blýská na lepší časy.

Tabulka PGE Ekstraligy po 2. kole:

1. FOGO Unia Leszno – 7b.
2. Wlókniarz Czestochowa – 7b.
3. Stal Gorzów – 4b.
4. Unia Tarńow – 4b.

5. Get Well Toruń – 4b.
6. Betard Sparta Wroclaw – 3b.
7. Falubaz Zielona Góra – 2b.
8. GKM Grudziadz – 1b.

2. Nice Liga

Českým divákům zatím kouzlí úsměv na tvářích Eduard Krčmář, který českou jedničku v tomto ohledu zatím velmi kvalitně zastupuje. V sobotu postoupil do Challenge o evropský šampionát a hned den na to pomohl svému týmu k další cenné výhře. Závod sice skončil kontumací už po desáté rozjížďce, do té doby ale Eduard stihl dvakrát vyhrát a jednou dojet druhý za svým týmovým kolegou. Ze závodu tedy vyšel s krásným skóre 8+1, což bylo mimo jiné i nejvíce ze všech. Eda je v tuto chvíli statisticky sedmým nejlepší závodníkem soutěže a drží se i před jmény jako Ljung, Bech, Jonasson nebo Andersen. Pokud jeho tým udrží toto tempo po celou sezónu, mohl by klidně pomýšlet i na postup do nejvyšší soutěže. První je zatím téměř bezkonkurenční Lublin, naopak jednoznačně ztrácí Wanda.

1. Motor Lublin – 7b.
2. Start Gniezno – 6b.
3. Lokomotiv Daugavpils – 4b.
4. Wybrzeze Gdańsk – 4b.

5. ROW Rybnik – 4b.
6. Orzel Lódź – 3b.
7. Polonia Pila – 2b.
8. Arge Speedway Wanda – 0b.

zdroj: sportowefakty.pl

  1. Kuba

    Heh, Gniezno a postup… Je to sranda. Oni jednou už postoupili, a pak se to skončilo velkým THE END pro celý klub.

Máte k tomu co říct?