Polská juniorka na domácí půdě obhájila mistrovský titul

V polském Rybniku se v sobotu uskutečnil závod, který rozhodl o letošním družinovém mistru světa juniorského věku. A pokud měl někdo šanci Poláky sesadit konečně z trůnu po jejich tříleté nadvládě, byli to jednoznačně Australané, které posílil také domácí Max Fricke, jenž se po zlomenině krčních obratlů konečně vrátil na ovály. Jenže ani jeho účast nakonec Australanům nepomohla. Na stupních vítězů se tak nejvýše opět usadili Poláci, pod nimi stáli Australané a třetí byli Dáni. Pořadí bylo tedy nakonec stejné, jako v minulém ročníku.

Týmy se od sebe hned v počátečním vývoji odtrhly do dvou spolu bojujících dvojic. O zlaté medaile se přetahovali dlouho Poláci a Australané a o bronz zase Dáni a Britové. V obou střetech to však bylo hodně dlouho vyrovnané. V souboji o třetí pozici dlouho měli navrch Britové, ale Dáni se postupně rozkoukali a v závěru měli vše pevně ve svých rukách. Tým novopečeného juniorského mistra Evropy Roberta Lamberta tak nakonec zůstal i přes velkou snahu čtvrtý. To v souboji o zlato se vedení přenášelo z rukou jednoho do rukou druhého. Až teprve ve čtvrté sérii Poláci převzali iniciativu a dokázali konečně odskočit. O své úspěšné obhajobě tak nakonec rozhodli už brzy, a to v osmnácté jízdě.

Nejlepším jezdcem závodu byl Bartosz Smekatala, který jel fantasticky a jen jedinkrát ve své jízdě nezvítězil. To bylo ale až v oné již zmíněné osmnácté rozjížďce, v níž mu druhé místo za Brady Kurtzem určitě stačilo, neboť pro Poláky znamenalo titul.

Konečné výsledky Rybnického finále:

1. Polsko – 47
Bartosz Smektala – 14
Maksym Drabik – 13
Kacper Woryna – 10
Dominik Kubera – 10

2. Austrálie – 37
Jack Holder – 12
Brady Kurtz – 12
Max Fricke – 7
Josh Pickering – 6

3. Dánsko – 27
Frederik Jakobsen – 13
Mikkel B. Andersen – 6
Andreas Lyager – 4
Jonas Jeppesen – 3
Patrick Hansen – 1

4. Velká Británie – 13
Robert Lambert – 9
Adam Ellis – 2
Josh Bates – 1
Ellis Perks – 1
Daniel Bewley – 0

zdroj: sportowefakty.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?