Plochodrážní víkend v Žarnovici

Prodloužený víkend nabitý plochodrážními mítinky v České a Slovenské republice zakončí dva závody v Žarnovici. V sobotu se na místním Mestském stadionu uskuteční premiérový ročník Evropského poháru dvojic do 19 let a v neděli Mezinárodní mistrovství ČR juniorských družstev. Oba závody budou zahájeny slavnostním nástupem jezdců v 15 hodin a v obou se představí sedm dvojic.

V Evropském poháru dvojic budou Českou republiku reprezentovat dva šestnáctiletí jezdci Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem. V jejich cestě za pěkným umístěním jim však budou stát těžcí soupeři. Hlavním favoritem bude jako již obvykle Polsko. Šance na místa na stupních vítězů však mají i dvojice Lotyšska (s Olegsem Michajlovsem, který kromě výborných výkonů v 1. polské lize, byl jen kousek od umístění mezi prvními třemi při úvodním finále MS juniorů na své domovské dráze v Daugavpils), Švédska (s Alexandrem Woentinem, jenž se vloni stal švédským juniorským šampionem a postoupil i do finálové série MS) a Dánska (v sestavě s Madsem Hansenem a Jonasem Seifert Salkem).

Ukázat se určitě bude chtít i domácí, slovenský, tým, který by měl táhnout stále se zlepšující David Pacalaj. Němci zřejmě budou kvůli zranění oslabeni o svého nejlepšího jezdce Lukase Fienhageho.

V neděli se v Žarnovici rozhodne o držitelích titulu českého šampiona juniorských družstev. Budou to vlastně dvojice, které se utkají každá s každou v klasickém rozpisu na 21 jízd.

Mezi hlavní favority na titul můžeme počítat druhou dvojici Zlaté přilby Pardubice s Patrikem Mikelem a polským hostem z Rybniku Larsem Skupieńem. Dále dvojici, která bude v sobotu reprezentovat Českou republiku, tentokrát však pojede za Markétu Praha, tedy Jana Kvěcha s Petrem Chlupáčem. Zapomenout nesmíme ani na domácí dvojici Davida Pacalaje s Michalem Tomkou.

Žarnovický klub kromě nasazení dvou dvojic navíc doplnil i první pár ZP Pardubice začínajícím Michalem Dankem. Zajímavostí je, že po mnoha letech vystartují v plochodrážním šampionátu i zástupci severomoravské Kopřivnice. Svůj závodní debut prožijí Jan Macek s Romanem Markem.

Ze závodu evropského poháru přineseme online přenos.

7.7. Evropský pohár dvojic do 19 let, Žarnovica (Mestský štadion – 400 m)

Lotyšsko: 1. Olegs Michajlovs, 2. Artjoms Trofimovs

Švédsko: 3. Alexander Woentin, 4. William Björling

Polsko: 5. Jakub Miśkowiak, 6. Viktor Trofimov, 17. Szymon Szlauderbach

Slovensko: 7. David Pacalaj, 8. Ján Mihálik, 18. Jakub Valkovič

Česká republika: 9. Jan Kvěch, 10. Petr Chlupáč

Dánsko: 11. Jonas Seifert  Salk, 12. Mads Hansen

Německo: 13. Lukas Fienhage, 14. Lukas Baumann, 21. Niels- Oliver Wessel

———————————————————————————————————–

8.7. Mezinárodní mistrovství ČR juniorských družstev, Žarnovica

ZP Pardubice 1: 1. Josef Novák, 2. Michal Danko

ZP Pardubice 2: 3. Patrik Mikel, 4. Lars Skupień

AK Markéta Praha: 5. Petr Chlupáč, 6. Jan Kvěch

AK Divišov: 7. Pavel Čermák, 8. Daniel Klíma

SC Žarnovica 1: 9. David Pacalaj, 10. Michal Tomka

SC Žarnovica 2: 11. Ján Mihálik, 12. Jakub Valkovič

AK Kopřivnice: 13. Jan Macek, 14. Roman Marek

———————————————————————-

zdroj: fim-europe.com, speedwayclub.sk

Máte k tomu co říct?