Plochodrážní sezóna v Čechách byla oficiálně ukončena

Komise ploché dráhy AČR včera oficiálně oznámila ukončení zkrácené závodní sezóny 2020, která v Čechách trvala od června do začátku října. Tedy pouhé čtyři měsíce, během kterých pořadatelé, přes všechny problémy, dokázali zorganizovat celkem 50 závodů, za což jim Komise ploché dráhy AČR děkuje.

Zmíněných 50 závodů tvořily mítinky soutěží mistrovství ČR, mistrovství světa a Evropy, přeborové a volné závody. Česká republika letos uspořádala 5 závodů MS (3x Pardubice – finále MS juniorů, finále MS Flat Track a semifinále MS juniorských družstev, 2x Praha – Grand Prix) a 3 závody ME (Divišov – semifinále ME juniorů, Pardubice – semifinále Evropského poháru juniorů do 19 let, Plzeň – finále Evropského poháru ve tříd do 125 ccm). Naši pořadatelé tak byli po Polsku druhým nejčastějším pořadatelem závodů mistrovství světa a Evropy v uplynulé sezóně.

Přes všechny obtíže, způsobené restrikcemi nařízenými vládou ČR kvůli epidemii Covid – 19, se podařilo korunovat nové šampiony téměř ve všech kategoriích mistrovství ČR na ploché dráze. Výjimkou jsou šampionáty na ledové dráze a mezinárodní mistrovství ČR dvojic, jejichž konání, ale překazilo počasí. Výsledky extraligy jsou započítány po třech závodech, když se nestihl odjet závěrečný podnik v Praze.

Medailisté soutěží mistrovství ČR 2020 na ploché dráze:

1. Mistrovství ČR jednotlivců – závody uskutečněné: 1 (Plzeň), zrušené: 1 (Svitavy)

1. Eduard Krčmář (AK Slaný) 15, 2. Václav Milík (ZP Pardubice) 14, 3. Josef Franc (AK Markéta) 13

2. Pohár AČR  „Přebor ČR jednotlivců“ – závody uskutečněné: 6 (2x Pardubice, Plzeň, Slaný, Praha, Liberec), zrušené: 1 (Březolupy)

1. Eduard Krčmář (AK Slaný) 87, 2. Josef Franc (AK Markéta) 82, 3. Zdeněk Holub (AK Markéta) 64

3. Mezinárodní mistrovství ČR družstev „Extraliga“ – závody uskutečněné: 3 (Slaný, Liberec, Pardubice), zrušené: 2 (Praha, finále)

1. AK Markéta Praha – 10 (97), 2. ZP Pardubice – 9 (93), 3. AK Slaný – 8 (99)

4. Mezinárodní mistrovství družstev „1. liga“ – závody uskutečněné: 2 (Žarnovica, Kopřivnice), zrušené: 2 (Svitavy, Praha)

1. AK Markéta Praha B – 8 (71), 2. Walbo Railway Kopřivnice – 6 (52), 3. ZP Pardubice B – 4 (33)

5. Mezinárodní mistrovství ČR dvojic – závody uskutečněné: 0, zrušené: 1 (Slaný)

Mistr ČR 2020 nebude vyhlášen.

6. Mistrovství ČR juniorů – závody uskutečněné: 2 (Plzeň, Žarnovica), zrušené: 2 (Praha, Kopřivnice)

do 21 let: 1. Daniel Klíma (AK Markéta) 28, 2. Petr Chlupáč (AK Markéta) 27, 3. Jakub Valkovič (SC Žarnovica) 20

do 19 let: 1. Daniel Klíma (AK Markéta) 28, 2. Petr Chlupáč (AK Markéta) 27, 3. Pavel Kuchař (AK Markéta) 18

7. Mistrovství ČR juniorských družstev – závody uskutečněné: 1 (Pardubice), zrušené: 0

1. Markéta Praha 1 (Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Daniel Klíma) 27, 2. ZP Pardubice (Daniel Šilhán, Lukas Fienhage) 21, 3. WR Kopřivnice (Jan Macek, Bartlomiej Kowalski) 20

8. Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 250 ccm – závody uskutečněné: 8 (3x Pardubice, 2x Slaný, Praha, Liberec, Divišov), zrušené: 0

1. Jaroslav Vaníček (AK Markéta) 134, 2. Vojtěch Šachl (SC Chabařovice) 119, 3. Adam Bednář (AK Markéta) 112

9. Mezinárodní mistrovství ČR na dlouhé dráze – závody uskutečněné: 1 (Mariánské Lázně), zrušené: 0

1. Josef Franc (AK Markéta) 22, 2. Martin Málek (AK Březolupy) 19, 3. Jörg Tebbe (Německo) 18

10. Mezinárodní mistrovství ČR na ledové dráze jednotlivců a družstev  – neuskutečnil se žádný závod

Mistr ČR 2020 nebude vyhlášen.

11. Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na klasické dráze – závody uskutečněné: 5 (2x Plzeň, Liberec, Pardubice, Slaný), zrušené: 3 (Slaný, Chabařovice, Březolupy)

1. Vojtěch Šachl (SC Chabařovice) 59, 2. Matěj Frýza (PK Plzeň) 39, 3. Štěpán Ševčík (PK Plzeň) 32

12. Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na krátké dráze – závody uskutečněné: 5 (2x Praha, Mariánské Lázně, Divišov, Slaný), zrušené: 4 (Slaný, Chabařovice, Mariánské Lázně, Plzeň)

1. Adam Bednář (AK Markéta) 68, 2. Adam Nejezchleba (SC Chabařovice) 62, 3. Vojtěch Šachl (SC Chabařovice) 59

13. Mezinárodní mistrovství ČR Flat Track – závody uskutečněné: 4 (Mariánské Lázně, Kopřivnice, Pardubice, Divišov), zrušené: 2 (Chabařovice, Svitavy)

kategorie FT1: 1. Jiří Kraus 68, 2. Yasmin Poppenreiter (Rakousko) 48, 3. Manuel Hagleitner (Rakousko) 40

kategorie FT Classics: Mistr ČR 2020 nebude pro malý počet startujících vyhlášen.

zdroj: tisková zpráva Komise ploché dráhy AČR

foto: Jan Šroubek

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?