Pardubická sezona vrcholí

Měl to být v sobotu tradiční konec plochodrážní sezóny. V poháru jezdců zemí střední Evropy nazvaném podle anglické zkratky tohoto seskupení MACEC Cup si šestnáct jezdců ze sedmi zemí mělo rozdělit body v závěrečném závodě tohoto poháru a poté by se jezdci tradičně rozloučili na dráze se svými příznivci. Vše je jinak. Počasí během slavného plochodrážního víkendu zrušilo závod juniorů o Zlatou stuhu, nepodařilo se letos ojhet tradiční juniorský Marxův memoriál a smůlu měl díky počasí i Jawa Cup. Pardubický klub věří, že v sobotu veškerá manka smaže a před diváky je tak opravdu zajímavá nabídka.

V rámci MACEC Cupu se na start postaví jezdci nominovaní účastníky soutěže. Pardubický klub, který garantuje účast českých jezdců a pořádá několik let tuto soutěž, nominoval do tohoto závodu jezdce Jaroslava Petráka, jednoho ze dvou jezdců, který startoval zatím ve všech třech závodech, dále Patrika MIkela a Hynka Štichauera, tedy skoro kompletní extraligový tým. Jejich největšími soupeři by měli být Poláci na čele s vedoucím jezdcem soutěže Mateuszem Tudzieszem.

Na své si přijde i tucet jezdců bojujících v 6. Jawa cupu na motocyklech ve třídě do 250 ccm a chybět by neměl žádný z jezdců původní startovní listiny. Už takto nabitý program doplní ještě jízdy juniorů vzpomínající památku Jiřího Marxe. To bude šestice jezdců a pardubičtí pořadatelé by rádi ve startovní listině přivítali i našeho nejlepšího juniora Jana Kvěcha. Tři nejlepší jezdci z tohoto závodu a tři nejlepší junioři z MACEC cupu se pak v závěrečné jízdě dne utkají o vítězství v jízdě o 45. Zlatou stuhu. Diváky čeká nejméně 33 jízd se 34 jezdci, začínáme v sobotu 19. říjnu v 11 hodin a po skončení závodů je vyhrazena zhruba hodinka na loučení s letošním plochodrážním rokem i s procházkou parkoviště závodních strojů.

Vstupné na tento neobvyklý kompilát závodů je 200 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Startovní listina MACEC Cupu:
1 Mateusz Bartkowiak
2 Jaroslav Petrák
3 Marko Levyšin
4 Andrei Popa
5 Dennis Fazekas
6 Patrik Mikel
7 Ján Mihálik
8 Jan Macek
9 Mateusz Tudziesz
10 Roland Kovacs
11 Hynek Štichauer
12 Stanislav Mělničuk
13 Jakub Valkovič
14 Mateusz Świdnicki
15 Vitalij Lysak
16 David Pacalaj

Startovní listina Memoriálu Jiřího Marxe:
17 Petr Chlupáč
18 Jan Kvěch
19 Lukas Baumann
20 Jonas Knudsen
21 Ben Ernst
22 Francis Gusts

Startovní listina VI. Jawa Cupu:
Česká republika
1 Jan Jeníček
2 Jan Hlačina

Polsko
3 Oskar Paluch
4 Dawid Pecyna

Dánsko
5 Rasmus Pedersen
6 Mathias Karsten

Německo
7 Erik Bachhuber
8 Johny Wynant

Česká republika II:
9 Pavel Kuchař
10 Jaroslav Vaníček

Estonsko:
11 Didzis Dobums
12 Markus Maximus Lill

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: TZ

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?