O stavu zraněných závodníků

Trojice závodníků po ošklivých pádech nedokončila sobotní kvalifikaci Mistrovství světa jednotlivců na dlouhé dráze v Mariánských Lázních a musela být transportována do okolních nemocnic. Nyní už jsou známy podrobnosti ohledně jejich zdravotního stavu.

Už na stadionu se vědělo, že zranění Gaetana Stelly jsou z trojice jezdců nejlehčího charakteru. Mladý Francouz byl krátce po pádu v bezvědomí, ale už opustil nemocnici v Mariánských Lázních s četnými zhomžděninami a modřinami po celém těle včetně zranění v oblasti tváře. Další léčba bude následovat ve Francii, jak na facebooku popsal závodníkův děda Christian Bouin.

Edward Kennett už je po operaci nadvakrát zlomené paže. V nemocnici jej vyzvedl jeho tým a společně jsou na cestě do Velké Británie, kde se podrobí další léčbě.

Alex Davies byl letecky transportován do nemocnice v Plzni, už na stadionu byl při vědomí ale v šoku. V Plzni se podrobil operaci zlomené nohy. Lékaři sledují zranění v oblasti hlavy a v následujících hodinách je očekáván další vývoj.

Máte k tomu co říct?