O mistra republiky ve středu v Plzni

V rychlém sledu po sobotním Evropském poháru stopětadvacítek se ve středu na borském stadionu v Plzni uskuteční další významný závod.
Od 16:30 zde odstartuje finále mistrovství České republiky jednotlivců. Poté co bylo zrušeno pořádání úvodního finále ve Svitavách, zůstává to plzeňské jediným a po jeho skončení tak budou dekorováni nový český mistr a další dva medailisté.
Účastníci se do středečního závodu kvalifikovali dvěma způsoby. Osm nejlepších z loňského šampionátu automaticky a dalších sedm nejúspěšnějších z letošního Poháru AČR si také zajistilo účast. Posledního jezdce ve finále pak měla určit jako divokou kartu plochodrážní komise.
Samozřejmě, že došlo na poslední chvíli také k několika změnám ve startovní listině. Pátý muž loňského šampionátu Zdeněk Simota se rozhodl letos nestartovat a z finále se omluvil. Zdeňkovo místo měl zaujmout pardubický Daniel Šilhán, ale ten se zranil při tréninku. Na účast rezignoval i další v pořadí Poháru AČR březolupský Martin Gavenda. Kvalifikovanou čtrnáctku jezdců nakonec podle dalšího pořadí Poháru AČR doplnili Pavel Kuchař z Markéty a Vojtěch Zamazal ze Slaného. Jako náhradník by měl být připraven Jakub Exler.
Z logistických důvodů je nejistá účast Martina Málka, který dostal od FIMu nabídku startovat v sobotním finále MS na dlouhé dráze ve francouzském Morizés.
K největším favoritům bude určitě patřit pětinásobný vítěz tohoto šampionátu a zároveň obhájce titulu pardubický Václav Milík, přestože jeho závodní sezóna zatím neprobíhá podle jeho představ. S Rybnikem jsou v polské Ekstralize prakticky odsouzeni k sestupu a ani samotnému Vaškovi se příliš nevede. Že by se to mohlo změnit, ale ukázal minulou sobotu v Goričanu při Grand Prix Challenge, kdy až v cílové rovince poslední jízdy přišel o šanci vybojovat si postup do Grand Prix 2021. Kvůli přísným zdravotním omezením v polské Ekstralize se Václav ve středu letos poprvé ukáže svým fanouškům doma v Čechách.
Mezi další velké favority musíme počítat Eduarda Krčmáře, Josefa France a Jana Kvěcha. Slánský Eduard Krčmář u nás dominoval závodům Poháru AČR a skvěle se mu vede i ve 2. polské lize v týmu Vlků z Krosna. Několikanásobný medailista závodů MS a ME a dvojnásobný individuální mistr České republiky Josef Franc letos v Poháru AČR pořádně proháněl Edu Krčmáře, následně se mu povedlo zvítězit ve slovenském šampionátu a určitě se bude chtít v Plzni pokusit o double. Jan Kvěch se skvěle vrátil na ovály po zranění ramene, když před dvěma týdny ve slovenské Žarnovici dokázal obhájit titul mistra Evropy juniorů do 19 let.
V závětří na svou šanci k zisku některé z medailí budou připraveni další výborní jezdci. Pardubický Hynek Štichauer už medaili z republikového šampionátu na svém kontě má a vloni skončil jen těsně pod stupni vítězů, Zdeňkovi Holubovi vždy kousek k zisku medaile chyběl, uvidíme jak tomu bude letos. Podobně je na tom Ondřej Smetana, ten si ale před středečním „mistrákem“ zvedl sebevědomí obhájením titulu ve francouzské lize s týmem La Réole a hlavně vlastními výbornými výsledky.
Překvapit budou chtít i dva mladí junioři, jejichž výkonnost roste závod o závodu. Petr Chlupáč a Daniel Klíma byli stejně jako Jan Kvěch úspěšní ve finále ME juniorů do 19 let, Daniel vybojoval bronz a Petr obsadil páté místo. Petr navíc vede v českém juniorském šampionátu.
Za pořádající klub PK Plzeň bude ve středu závodit Václav Kvěch. Tomu vyšel poslední závod v Pardubicích, když při mistrovství ČR juniorských družstev vyjel 12 bodů.
Z uvedeného výčtu jezdců je zřejmé, že ve středu od 16:30 hodin můžeme být na plochodrážním stadionu v Plzni na Borech, který letos slaví 60 let od svého vzniku, svědky skvělých a dramatických závodů.
Závod je pořádán pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého.
Všichni příznivci motocyklového sportu budou mít letos poslední příležitost živě shlédnout kvalitní plochodrážní závody v Plzni.
2.9. Finále mistrovství ČR jednotlivců, Plzeň (365 m), rozhodčí Pavel Kubeš
Startovní listina:
1. Václav Kvěch, PK Plzeň
2. Pavel Kuchař, AK Markéta
3. Martin Málek, AK Březolupy
4. Eduard Krčmář, AK Slaný
5. Daniel Klíma, AK Markéta
6. Josef Franc, AK Markéta
7. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
8. Václav Milík, ZP Pardubice
9. Zdeněk Holub, AK Markéta
10. Vojtěch Zamazal, AK Slaný
11. Ondřej Smetana, AK Markéta
12. Jan Kvěch, AK Markéta
13. Petr Chlupáč, AK Markéta
14. Jan Macek, AK Markéta
15. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
16. Filip Hájek, AK Markéta
17. Jakub Exler, AK Markéta
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?