Nominace českých ledařů pro mistrovství světa

Na včerejším jednání v Pardubicích bylo také rozhodnuto o reprezentantech, kteří se zúčastní kvalifikačních kol mistrovství světa na ledové ploché dráze. Stejně jako letos budou dvě, ve švédském Örnsköldsviku a finském Kauhajoki. Česká republika má přiděleno pět míst, tři v Örnsköldsviku a dvě v Kauhajoki.

Nominace byla vytvořena podle pořadí v posledním odjetém národním šampionátu v roce 2017. Do Örnsköldsviku byli nasazeni Jan Klatovský, Andrej Diviš a Antonín Klatovský (tomu byla udělena divoká karta, neboť se k ledové dráze vrací po delší přestávce). V Kauhajoki pojedou Lukášové Hutla a Volejník. V případě, že některý z nominovaných se nebude moci kvalifikace zúčastnit, budou připraveni náhradníci Jan Klauz a Jan Pecina.

Z každého kvalifikačního kola postoupí šest nejlepších do finálové série. Dvanáctku jezdců doplní Mistr světa 2018 Dmitrij Koltakov, dvě stálé divoké karty udělené FIM a jedna divoká karta pořadatele závodu.

Česká nominace pro mistrovství Evropy bude vytvořena 14. ledna po odjetí kvalifikačních kol MS. Měli by se v ní objevit nejlepší jezdci, kteří nepostoupí do finále MS. Nominace týmu pro MS družstev proběhne také 14. ledna.

V nejbližších dnech by měli reprezentanti odjet na soustředění do Švédska. Koordinovat jej budou bratři Klatovští, kteří jsou v kontaktu s organizátory.

Kalendář mistrovství světa na ledové ploché dráze 2019:

12. ledna – Kvalifikace 1: Örnsköldsvik, SWE

Přidělení míst národním federacím: Česká republika 3 (Jan Klatovský, Andrej Diviš a Antonín Klatovský), Rakousko 2, Kazachstán 1, Německo 2, Itálie 1, Holandsko 1, Rusko 2, Finsko 2, Švédsko 2

12. ledna – Kvalifikace 2: Kauhajoki, FIN

Přidělení míst národním federacím: Česká republika 2 (Lukáš Hutla a Lukáš Volejník), Rakousko 2, Kazachstán 1, Německo 3, Holandsko 2, Rusko 2, Finsko 2, Švédsko 2

2.- 3. února – Finále 1: Almaty, KAZ

9.- 10. února – Finále 2: Šadrinsk, RUS

2.- 3. března – Finále 3: Berlín, D

16.- 17. března – Finále 4: Inzell, D

30.- 31. března – Finále 5: Heerenveen, NL

Mistrovství světa družstev 2019:

16.- 17. února – Finále: Togliatti, RUS

Týmy: Česká republika, Rakousko, Kazachstán, Německo, Rusko, Finsko a Švédsko

 

zdroj: Petr Moravec a FIM

foto: Petr Makušev

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?