Musielak a Zengota jsou mistrovským párem Evropy

Ročník 2017 zkrátka patří Polsku, jehož dominance na krátké ploché dráze každým rokem nabírá na obrátkách. Letos poláci ovládli všechna možná družinová mistrovství jak seniorů, tak juniorů. V sobotu v Lonigu navíc potvrdili pozici favorita na ME párů Tobiasz Musielak a Grzegorz Zengota, na něž nikdo neměl. Větší bita se strhla až daleko za nimi o druhé místo, které nakonec o bod získali reprezentanti Ruska, kteří za sebou nechali francouzskou dvojici.

Poláci začali závod remízou s Itali a následně vyzráli na Angličany v poměru 4:2. To se ještě trochu nenápadně drželi po boku ostatních celků. Jenže od té doby už nedali šanci nikomu. Zbytek rozjížděk vyhráli v poměru 5:1 a titul si nenechali ujít. Zářil především Musielak, který ztratil během závodu jen jediný bod.

Druzí Rusové hodně využívali náhradníka Artema Lagutu, který tým podle očekávání táhl za úspěchem nejvíce, když během čtyř rozjížděk jen jednou nezvítězil. I tak se ale ruského celku zdatně velmi dlouho držela francouzská dvojice Bellego Bergé. I těm se dařilo velmi dobře, ale nakonec jim v součtu chyběl na stříbrnou pozici bod. Zbytek startovního pole už byl od pódiového umístění daleko.

Konečné pořadí finále ME párů v Lonigu:

1. Polsko – 27b.
Tobiasz Musielak – 17
Grzegorz Zengota – 10

2. Rusko – 21b.
Artem Laguta – 10
Andrij Kudrjašov – 7
Viktor Kulakov – 4

3. Francie – 20b.
David Bellego – 13
Dmitri Bergé – 7

4. Itálie – 15b.
Nicolas Covatti – 12
Guglielmo Franchetti – 2
Michele Paco Castagna – 1

5. Dánsko – 15b.
Mikkel B. Andersen – 11
Rasmus Jensen – 4

6. Velká Británie – 14b.
Steve Worrall – 12
Ellis Perks – 2

7. Lotyšsko – 13b.
Oleg Michailov – 9
Jevgenij Kostygovs – 4

zdroj: sportowefakty.pl
foto: speedwayekstraliga.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?