Martin Vaculík o přesunu do Pardubic

Loňský mistr Evropy Martin Vaculík byl pro letošní sezonu zapsán na soupisku Cereasu Slaný. Nenastoupil však za Středočechy do žádného extraligového závodu a těsně před červnovou uzávěrkou soupisek se vydal hledat štěstí v týmu Pardubic.

Letošního vítěze českého šampionátu dvojic jsme se ptali na okolnosti změny jeho klubové příslušnosti. „Byl jsem na soupisce Slaného, s Milanem Machem jsme mluvili o tom, jak to bude, jestli se mu podaří vyřešit situaci v klubu. Dohodli jsme se, že pokud ne, tak si budu moci hledat nějaký jiný klub. Nakonec jsem podepsal s Pardubicemi,“ vysvětluje Vaculík.

Rodák ze Žarnovice má v plánu v české nejvyšší soutěži pravidelně jezdit i nadále: „Každopádně můj plán do příští sezony je jezdit v Čechách pravidelně extraligu a najít si takový klub, kde to bude možné,“ řiká Vaculík.

Český individuální mistr z roku 2007 má za sebou skvělý rok: „Nemohl jsem si asi přát víc ani ve Švédsku, ani v Polsku. Nepodařilo se sice obhájit evropský titul, i když jsem měl trochu smůlu. Ale řekněme si na rovinu, že minulý rok jsem měl zase hodně štěstí. Jsem rád, že jsem zdravý, i když jsem si před měsícem zlomil klíční kost, ale to už je v pořádku a zapomenuté. Víc takových sezon a budu spokojený,“ uzavírá čtvrtý nejlepší plochodrážník Evropy.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Máte k tomu co říct?