Martin Málek a Ondřej Smetana podepsali smlouvu v Polsku

Na závěr podzimního přestupního termínu u našich severních sousedů se na smlouvě dohodli další dva čeští plochodrážníci. S klubem druhé polské ligy TS Kolejarz Opole se domluvili 31 letý Martin Málek a 21 letý Ondřej Smetana.

Martin Málek 2015Martin Málek měl v letošním roce smlouvu v Krosně, ale v žádném závodu se s vestou se znakem vlka nepředstavil. Ondřej Smetana byl v uplynulých dvou sezónách na soupisce PSŹ Poznań. Tento klub však do ligových bojů nezasáhl a protože o Ondřejovi služby pro příští rok neprojevil zájem, ten musel v Polsku hledat jinde. Stejně jako Martin se tedy nakonec dohodl s Kolejarzem Opole.

Opolský klub v letošní spojené první a druhé lize obsadil desáté místo. Po konci sezóny došlo v klubu k významným změnám. Změnil se název, novým předsedou se stal Grzegorz Sawicki a změna nastala i na pozici trenéra. Vykonávat ji bude bývalý úspěšný opolský závodník Wojciech Zaluski, který v roce 1984 získal titul polského juniorského mistra a roku 1989 i titul nejlepšího polského jezdce mezi seniory.

Soupisku Kolejarze pro příští sezónu tvoří pět domácích jezdců, tři junioři a sedm zahraničních závodníků. Vzhledem k tomu, že byl počet cizinců v sestavě pro utkání v lize snížen na dva, budou mít Martin s Ondřejem těžkou úlohu se do nich na předsezónních trénincích nominovat.

Soupiska TS Kolejarz Opole 2017:

polští jezdci: Marcin Rempala (1984), Tomasz Rempala (1978), Adrian Gomólski (1987), Michal Lopaczewski (1989), Dawid Stachyra (1985)

zahraniční jezdci: Denis Gizatullin, RUS (1983), Max Dilger, D (1989), Daniel Gappmaier, A (1991), Jesper Soegaard, DK (1988), Kevin Wölbert, D (1989)

junioři: Tomasz Gasior (1998), Kamil Kamiński (1997), Tomasz Olczak (1997)


zdroj: sportowefakty.pl

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?