Markéta je letos mistrem i přeborníkem

Pouhých pět dní poté, co se jezdci AK Markéta mohli radovat z finálového extraligového triumfu nad pardubickou Zlatou přilbou, zamířili do Mšena u Mělníka k poslednímu, třikrát překládanému, kolu přeboru České republiky družstev. Soupeři jim tentokrát byla družstva domácího Greplu Mšeno, AK Březolupy a AK Slaný.

V barvách domácího celku se v paprscích sluníčka, které dnes pořadatelům konečně přálo, zářil Filip Šitera. Ten po pěti měsících od těžkého zranění právě ze mšenské dráhy bojoval jako by ani nikdy žádné zranění neměl a zcela jistě dělal zhruba stovce příchozích diváků radost.

Závod se nejlépe vyvedl Pražanům. Ti přijížděli do Mšena v pozici lídrů tabulky a už od tréninku bylo jasné, že budou i dnes útočit na vítězství. Toho po sedmnácti jízdách také dosáhli, a to nejen v závodě, ale také v celém šampionátu.

Nicméně za jejich zády to vřelo. Zatímco po čtrnácté jízdě ztrácel poslední AK Slaný na třetí Březolupy celých 7 bodů, o dvě jízdy později již bylo zásluhou Romana Čejky druhé o bod před Březolupami a tři body za druhým Mšenem. Slánský reprezentant totiž nejprve v jedné jízdě zvítězil aby následně ve navíc naplno proměnil žolíka.

Souboj o nižší stupínky na stupních vítězů vedle AK Markéta, v té době již jistých vítězů závodu, tak s konečnou platností vyřešila až poslední jízda. V ní nedal po skvělém startu svým soupeřům šanci Ondřej Smetana, za ním pak Roman Čejka spolu se skvěle jedoucím Hynkem Štichauerem, nahrazujícím z pozice hosta březolupského Martina Málka, vyvezli Filipa Šiteru ven. Tím mšenského borce odsoudili k nulovému bodovému zisku z poslední jízdy, což ale spolu s vítězstvím Ondřeje Smetany nemělo pro tým Petra Vandírka žádné další konsekvence.

Konečné pořadí závodu Praha, Mšeno, Slaný a Březolupy pak při finálním sčítání bodů šampionátu znamená, že i přebor České republiky končí pořadím Praha, Mšeno, Slaný, Březolupy a pětici doplňují Pardubice.

Výsledky závodu:

AK Markéta Praha (33 bodů)
ŠKURLA Michal (2,3,2,R1) 7
SMETANA Ondřej (2,2,2,2,3) 11
HÁJEK Filip (1,0,0) 1
HOLUB Zdeněk (3,3,2,3) 11
FRANC Josef (3) 3

PDK Grepl Mšeno (25 bodů)
ŠITERA Filip (3,3,3,2,0) 11
PETRÁK Jaroslav (2,1,1,2) 6
KLEIN Michal (0,Fd,1,0) 1
HOLUB Jan (3,1,3,Fd) 7

AK Slaný (24 body)
CHOD Radim (R) 0
BABIČKA Petr (0,0,0,1,1) 2
DUDEK Michal (1,2,1,0,1) 5
ČEJKA Roman (1,3,2,3,6!,2) 17

AK Březolupy (22 bodů)
GAVENDA Martin (2,2,3,1) 8
MACL Dan (0,R4,0) 0
NOVÁK Josef (1,1,1,0) 3
ŠTICHAUER Hynek (3,2,3,2,1) 11

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?