Mariánské Lázně v sobotu určí nového mistra

Na kilometrovém oválu mariánskolázeňského stadionu Lokomotivy v sobotu odpoledne poznáme letošního prvního českého mistra na ploché dráze.

Dvanáct jezdců zde bude soupeřit v mezinárodním mistrovství ČR na dlouhé dráze. Složení účastníků bude z poloviny domácí a z druhé zahraniční. Z české šestice se představí tři medailisté mistrovství světa a zároveň spolufavorité na vítězství: Josef Franc, obhájce titulu Hynek Štichauer a Martin Málek, další trojici budou tvořit spíše začátečníci na dlouhé dráze. Jmenovitě Zdeněk Holub (ten už si dlouhodrážní šampionát v loňském roce vyzkoušel), Petr Chlupáč a Lukáš Hromádka.

Zahraniční sextet hostů se bude skládat ze čtyř Němců a dvou Nizozemců. Právě oba Nizozemci budou patřit k velkým favoritům šampionátu. Theo Pijper a Romano Hummel získali před čtyřmi roky titul mistrů světa družstev na dráze právě v Mariánských Lázních. Pijper patří už řadu let k úspěšným účastníkům Grand Prix na dlouhé dráze, do té už nakoukl i talentovaný mladík Romano Hummel, ale v loňském roce jej přibrzdilo zranění.

Z německých účastníků je nejzkušenější Jörg Tebbe. Také on vybojoval medaile v MS družstev a účinkoval v dlouhodrážní Grand Prix.  Navíc se už v roce 2010 stal mezinárodním mistrem ČR.

Jezdci sobotního závodu v Mariánských Lázních se po 13. hodině místo slavnostního nástupu představí v jízdě o traťový rekord, kdy se budou snažit co nejrychleji zajet jedno kolo s letmým startem.

V hlavním závodě každý z účastníků odstartuje do tří jízd, podle pořadí se pak složí obsazení dvou semifinálových jízd a nejlepší šestice se na závěr utká ve finále.

Vloženým závodem bude mezinárodní mistrovství ČR ve Flat tracku, které se pojede ve dvou kategoriích (FT 1 a Veterán). V FT 1 se předvede 13 jezdců, z toho dva Rakušané a v kategorii Veterán 7 jezdců. Každý účastník odjede tři jízdy + rozhodující finále.

Závodní den začne už v 10 hodin tréninkem dlouhodrážníků a flattrackistů. V 11 hodin pak bude následovat mítink mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na krátké dráze. K němu se přihlásilo 15 jezdců, mezi nimi i dvě dívky. Jeden ze spolufavoritů, plzeňský Matěj Frýza, se však kvůli zlomené noze při středečním tréninku nebude moci závodu zúčastnit.

18.7. Mariánské Lázně – Startovní listiny:

Mezinárodní mistrovství ČR dlouhá dráha, rozhodčí Lenka Felix:

6. Julian Bielmeier, D

7. Lukáš Hromádka, WR Kopřivnice

9. Zdeněk Holub, AK Markéta

10. Petr Chlupáč, AK Markéta

12. Hynek Štichauer, ZP Pardubice

21. Jörg Tebbe, D

31. Dennis Helfer, D

33. Marcel Dachs, D

84. Romano Hummel, NL

111. Martin Málek, AK Březolupy

115. Theo Pijper, NL

444. Josef Franc, AK Markéta

13. Graeme Brown, GB (náhradník)

Mistrovství ČR Flat Track – FT 1:

24. Jiří Kraus

25. Klaus Mayr, AUT

29. Jakub Těžký

33. Manuel Hagleitner, AUT

34. Ervín Krajčovič

49. Tomáš Horuta

69. Michal Špaček

72. Petr Čemus

79. Václav Gehart

85. Marek Zvědělík

184. Kamil Peuker

193. Tomáš Kolařík

644. Jakub Matějíček

Flat Track – Pohár Veterán:

4. Karel Marek, 9. Jiří Slezák ml., 16. Petr Jurek, 17. Jiří Matějíček, 21. Roman Marek, 64. Jiří Slezák, 111. Jaroslav Franců

Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na krátké dráze:

 1. Dominik Hrbek, ZP Pardubice
 2. Oliver Schmid, PK Plzeň
 3. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
 4. Adam Nejezchleba, SC Chabařovice
 5. (Matěj Frýza, PK Plzeň – zlomená noha)
 6. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice
 7. Adam Bednář, AK Markéta
 8. Josef Novotný, ZP Pardubice
 9. Alina Sassenhagen, D
 10. Štěpán Ševčík, PK Plzeň
 11. Marian Jirout, ZP Pardubice
 12. Štěpánka Nyklová, AK Slaný
 13. Petr Marek, SC Chabařovice
 14. Josef Černý, PK Plzeň
 15. Antonín Pták, PK Plzeň

Máte k tomu co říct?