Krzysztof Kasprzak v Praze pojede

Vedoucí závodník seriálu mistrovství světa nebude o víkendu v Praze chybět. Účast Krzysztofa Kasprzaka na Grand Prix České republiky byla ohrožena kvůli potrhaným vazům v závodníkově koleni.

Kasprzakovu příjezdu do Prahy vše nasvědčovalo už od začátku týdne, kdy sportovní ředitel pražského závodu Pavel Ondrašík na tiskové konferenci řekl, že kapitán Stali Gorzów si doobjednal další lístky pro své sponzory. Nyní s informací o Kasprzakově startu přišla i polská média s tím, že „Kasper“ svoje rozhodnutí oficiálně oznámí ve čtvrtek.

Kolenní vazy v levé noze syna legendárního Zenona Kasprzaka nevydržely pád v závodě dvojic v Landshutu. Starší z bratrské dvojice od té doby nezávodil, zkusil sice trénovat před dvěma týdny v Tampere, ale brzy z tréninku odstoupil. Následující dva týdny se Kasprzak věnoval intenzivní rehabilitaci v Poznani, aby byl připraven hájit jednobodový náskok na čele Grand Prix.

Jedná se o skvělou zprávu jak pro početnou skupinu polských fanoušků tradičně cestujících do Prahy, tak i pro ostatní příznivce, neboť Kasprzak byl před zraněním možná nejlépe jedoucím jezdcem na světě a bude chtít navázat na loňské překvapivé druhé místo.

zdroj: vlastní informace, sportowefakty.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?