Krčmář jede o evropské finále

Netradičně ve čtvrtek bude výrazným způsobem doplněna startovní listina letošního finále Speedway European Championship. Sedm závodníků si totiž zajistí finálové místo z Olchingu, kam je naplánován SEC Challenge.

S číslem jedna na předměstí Mnichova vystartuje Eduard Krčmář, jenž jede do Bavorska v roli možná úplně největšího papírového outsidera. Krčmář si postup zajistil vyhraným kvalifikačním závodem v Maďarsku a samotnou účast v challenge je možné brát jako dosud největší úspěch jeho kariéry mezi seniory.

Proti kapitánovi české juniorské reprezentace stojí patnáct výborných závodníků, z nichž – ač je to klišé – může postoupit skutečně kdokoli. Ve výborné pohodě momentálně jedou Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Krzysztof Kasprzak a Joonas Kylmäkorpi a na postup by mělo dosáhnout. Martin Smolinski v Olchingu vyrostl a jistě bude mířit na úplně nejvyšší pozice.

Do finálového seriálu se probojuje nejlepších sedm nejlepších plochodrážníků čtvrtečního odpoledne. Ti doplní kvinteto Emil Sajfutdinov, Nicki Pedersen, Anton Lindbäck, Janusz Kolodziej a Martin Vaculík, kteří si umístění mezi nejlepšími pěti zajistili svými výkony v loňskem ročníku. Tři jména dodá promotér seriálu, šestnáctého závodníka vybere na divokou kartu pořadatel každého z finálových závodů.

V případě umístění Eduarda Krčmáře mimo nejlepších sedm, je pravděpodobné, že Česká republika bude vyvíjet silnou aktivitu s cílem zajistit stálou divokou kartu pro českého jezdce.

Startovní listina:
1 Eduard Krčmář
2 Martin Smolinski
3 Leon Madsen
4 Anders Thomsen
5 Przemyslaw Pawlicki
6 Tomasz Jedrzejak
7 Nicolas Covatti
8 Peter Ljung
9 Krzysztof Kasprzak
10 Mateusz Szczepaniak
11 Artem Laguta
12 Joonas Kylmäkorpi
13 Michael Jepsen Jensen
14 Fredrik Lindgren
15 Hans N. Andersen
16 Tomas Hjelm Jonasson

17 Linus Sundström
18 Andrej Karpov

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?