Kalendář MS juniorů 2018

Motocyklová federace FIM publikovala kalendář mistrovství světa juniorů pro letošní rok. V individuálním šampionátu se dva závody uskuteční i v České republice.

V sobotu 16. června bude kvalifikační kolo hostit Liberec a třetí,závěrečné finále, které rozhodne o novém mistru světa, uvidí fanoušci 28. září opět při rozšířeném plochodrážním víkendu v Pardubicích. Úvodní dva finálové podniky se pojedou v dánském Holstedu a polském Leszně.

Finále MS juniorských týmů bude hostit dánský Outrup a Mistrovství světa mládeže ve třídě 250 ccm se uskuteční na stadionech v polských městech Gdańsk a Toruń.

Tímto je kalendář světových šampionátů FIM téměř zaplněn. Není znám pouze pořadatel Světového poháru družstev a nejasnosti panují kolem pořádání Speedway Grand Prix v Melbourne na konci října.

Práva na pořádání Speedway Grand Prix a Speedway World Cup vlastní britská firma BSI. Té se však prozatím nepodařilo najít pořadatele finálových závodů Světového poháru 2018, pro které je v kalendáři místo v červnu. V prosinci oznámila svůj zájem o uspořádání finále švédská Eskilstuna, ale nakonec k dohodě s BSI nedošlo.

V současnosti se BSI zaměřila na polská města, předběžně se mluví o Wroclawi a Czestochowé. Problémem je mimo jiné také to, že v minulém roce hostilo finále Světového poháru Leszno a v roce 2019 bude pořadatelem Gorzów. Hostit finále Světového poháru třikrát v řadě za sebou by mohlo být pro polské fanoušky až příliš časté. Do hry tak vchází možnost, že by se letos Světový pohár neuskutečnil a místo něj by se poprvé od roku 1993 konalo mistrovství světa dvojic.

Mistrovství světa juniorů 2018:

16.6. Kvalifikace 1 – Liberec

16.6. Kvalifikace 2 – Vetlanda (SWE)

16.6. Kvalifikace 3 – Rawicz (PL)

29.6. Finále 1 – Holsted (DK)

22.7. Finále 2 – Leszno (PL)

28.9. Finále 3 – Pardubice

—————————————————————-

Mistrovství světa juniorských družstev 2018:

14.7. Semifinále 1 – Riga (LAT)

14.7. Semifinále 2 – Glasgow (GB)

18.8. Finále – Outrup (DK)

—————————————————————-

Mistrovství světa mládeže (250 ccm) 2018:

4.7. Semifinále 1+2 – Gdańsk (PL)

6.7. Finále – Toruń (PL)


zdroj: fim-live.com, sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?