Janowski triumfoval v Horsens, ve finále nechyběl ani zraněný Doyle

Pátý podnik letošní sezóny přivítalo po pražské Grand prix v sobotu dánské Horsens. Do závodu nakonec zasáhl i jeden z favoritů, Australan Doyle, který si během týdne při střetu s Polákem Miedzinským natřikrát zlomil pravou nohu a musel podstoupit operaci. I přes velké bolesti ale nasedl o víkendu opět na svou motorku a dokázal se obdivuhodně probojovat až do finále. Tam mu dělali společnost jeho největší konkurent v průběžném pořadí Patryk Dudek, Rus Emil Sayfutdinov a ten, který všem nakoenc vyfoukl zlato, Maciej Janowski. Polák tak obhájil svůj loňský triumf a ukázal, že v Horsens zkrátka jezdit umí. Všichni tři dokázali ve finále nechat Doyla ze sebou.

Na nepříliš rovném povrchu v Horsens se od začátku hodně dařilo zraněnému Doylovi, obhájci Janowskému i jeho krajanovi Patryku Dudkovi. Těmto třem ale velmi zdatně sekundovali Tai Woffinden, Matej Zagar a Emil Sayfutdinov, který zachraňoval nepříliš dobře rozjetý závod dvěma výhrami na konci základního rozpisu. Jen s osmi body pak do semifinále tak tak proklouzli oba Švédi, Lindgren i Lindback. Sedm bodů pak nestačilo jen těsně divoké kartě Kennethu Bjerre, který určitě toužil zopakovat Milíkův úspěch z pražské Grand Prix. Oněch sedm bodů ale neposunulo dál ani Zmarzlika, Hancocka i Holdera. Největším překvapením je ale zisk pouhého bodu a poslední příčka v podání zatím rozjetého Vaculíka.

A ještě krátce k finálové čtveřici. Zatímco vítězi základního rozpisu, Doyle a Janowski, využili své výhody první volby a ihned po startu se v semifinále dostali do čela. Dudek a Sayfutdinov museli o svá místa ve finále svést parádní boje. Rus byl dokonce dlouhou dobu poslední, ale postupně se dokázal prokousat až na druhou příčku. Dudek zase bojoval s rychlými Woffindenem a Lindgrenem. Po postupu totiž sahali všichni tři. A finále bylo také parádní. Nejlépe odstartoval Sayfutdinov, ale postupně se před něj dokázal dostat Janowski. Rus se velkému tlaku ze strany Poláka bránil dlouho, ale nakoenc mu přeci jen po dlouhém boji podlehl. Třetí a čtvrtá příčka už byly ale od začátku téměř dané.

Konečné pořadí závodu:

1. Maciej Janowski – 17
2. Emil Sayfutdinov – 14
3. Patryk Dudek – 14
4. Jason Doyle – 15
5. Matej Zagar – 11
6. Tai Woffinden – 11
7. Antonio Lindback – 8
8. Fredrik Lindgren – 8
9. Kenneth Bjerre – 7
10. Bartosz Zmarzlik – 7
11. Greg Hancock – 7
12. Chris Holder – 7
13. Piotr Pawlicki – 4
14. Peter Kildemand – 3
15. Niels-Kristian Iversen – 3
16. Martin Vaculík – 1

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Jason Doyle – 65
2. Patryk Dudek -65
3. Maciej Janowski – 58
4. Fredrik Lindgren – 51
5. Tai Woffinden – 48
6. Emil Sayfutdinov – 47
7. Greg Hancock- 45
8. Martin Vaculík – 45

9. Piotr Pawlicki – 43
10. Bartosz Zmarzlik – 39
11. Matej Zagar – 36
12. Chris Holder – 34
13. Niels Kristian Iversen – 31
14. Antonio Lindback – 29
15. Václav Milík – 13
16. Peter Kildemand – 12
17. Nicki Pedersen – 8

Máte k tomu co říct?