Jan Klatovský se nebude moci zúčastnit závodů v Astaně

Jan Klatovský před dvěma týdny ve finském Ylitorniu postoupil do finálové série mistrovství světa Gladiátorů na ledě. Postup byl ovšem draze vykoupen. Ve své třetí jízdě, ve snaze udržet první místo před Haraldem Simonem, ve výjezdu ze zatáčky Jan neudržel stroj na dráze a tvrdě upadl na led. Po chvíli však vstal, dvěma vyhranými jízdami úspěšně pokračoval v závodě a zdálo se, že pád na něm nezanechal větší následky.

Opak byl však pravdou. Po návratu domů (cestoval se zastávkou ve švédském Hallstaviku za jehož tým Rospiggarnu jezdí ve švédské Isracingserien) se Honzovi na dolní části zad vytvořil velký krvavý otok, který tlačil na obratle.  Přestože se Janův stav po pokračující každodenní rehabilitaci za pomoci magnetických vln trochu zlepšil (viz foto – současný stav), stále není takový, aby mohl na ledě soupeřit s nejlepšími jezdci světa.

Proto bude muset úvodní gladiátorský dvojzávod, plánovaný na následující víkend v kazašské Astaně, oželet. Další víkend, 10. a 11. února, se v ruském Šadrinsku uskuteční mistrovství světa družstev. Jan Klatovský by v něm měl spolu s Lukášem Hutlou a Andrejem Divišem reprezentovat Českou republiku. O jeho případném startu v Šadrinsku se rozhodne 6. února.

Po Šadrinsku pokračuje gladiátorská série druhým dílem v Togliatti a na závěr ruské anabáze, 24. a 25. února, uspořádají ve Vjatských Poljanách finále mistrovství Evropy, v němž by se zmíněná trojice českých jezdců měla také představit.

Závěrem bych chtěl Janovi, za redakci Speedwaylive.eu a věřím, že i za naše čtenáře, popřát brzké uzdravení a co nejvíce bez zranění odjetých závodů ještě v této ledařské sezoně.

zdroj a foto: Jan Klatovský, titulní foto: Jesper Veldhuizen

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?