Hvězdné divoké karty na dlouhé, Štichauer náhradníkem

Po Speedway Grand Prix zná nyní své kompletní obsazení i druhý z individuálních světových šampionátů – ten na dlouhé dráze. K jedenácti závodníkům, kteří si své místo v průběhu sezony 2016 vyjeli na dráze, přibyli ještě držitelé divokých karet a trojice kvalifikovaných rezervistů.

Dvě velké hvězdy doplní už jisté účastníky finálového seriálu dlouhodrážního šampionátu. Po jednoleté odmlce se na dlouhé ovály vrátí čtyřnásobný světový šampion Joonas Kylmäkorpi.

Možná ještě více pozornosti k sobě bude poutat Chris Harris. „Bomber“ v čerstvě skončeném ročníku několikrát vyjel na travnaté ovály, až z toho bylo finále evropského šampionátu. V roce 2017 se poprvé zúčastní i mistrovství na longtracku.

Poté, co kvůli termínové kolizi s podniky Best Pairs neusiloval Martin Smolinski o divokou kartu, je třetím šťastlivcem jiný velezkušený Němec, a to Stephan Katt.

V případě absence některého ze čtrnácti stálých jezdců mistrovství světa budou připraveni kvalifikování náhradníci. Za Michaelem Härtelem bude na svoji šanci čekat Hynek Štichauer následován Theem di Palmou.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?