Grand Prix Challenge 2020 v Žarnovici!

Nasazení a chuť do práce pořadatelů ze slovenského klubu SC Žarnovica, bude v příští sezoně po zásluze odměněno. A to ne jen tak ledajak. Na plochodrážním ovále šestitisícového slovenského města se totiž rozhodne o třech postupujících do seriálu Grand Prix 2021! Mezinárodní federace FIM totiž potvrdila, že se závod Grand Prix Challenge 2020 uskuteční právě v údolí řeky Hron a to 11. července 2020.

Co na to říkají samotní zástupci klubu? Na to jsme se zeptali podpředsedy SC Žarnovica, Ing. Jakuba Zliechovce:

GP Challenge je oznacovany vo svete za pretek roka, je preto o neho velmi veľká tlačenka. Armando Castagna je tvrdý oriešok a takpovediac som musel ist s kožou na trh a za všetko sa mu zaručiť, že bude zorganizované na najvyššej úrovni. Má totiž v pamäti MS juniorov pár rokov dozadu… kedy prišila Žarnovica o licenciu dráhy FIM. Časy sa zmenili a Speedway club Žarnovica je určite pripravený vo svojom 10. roku existencie zorganizovať tento pretek na požadovanej úrovni. Aj preto v kalendáry nenájdeme viac ako 2 mesiace predtým žiadne iné preteky.

 
Radosť majú určite aj fanúšikovia z okolitých krajín, kedže do Žarnovice je zovšadiaľ blízko. Na škodu je kolízia s termínom kongresu FIME v Prahe, ale veľa možností od Armanda Castagnu sme nedostali, resp. až jednu.

My budeme žarnovickým samozřejmě držet palce, aby se jim jejich historický závod vydařil a také doufáme, že v něm budeme moci fandit i českým plochodrážníkům.

Ilustrační foto: Martin Mesiarik

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?