Finále SEC začne v Güstrowě

Přestože je fanoušky napjatě očekáván, z kalendáře závodů mistrovství Evropy zatím známe jen útržky. Promotér seriálu Speedway European Championship již odtajnil datum a místo prvního finále. Jisté je zároveň i to, že nedojde k termínové kolizi mezi podniky SEC a finále světového juniorského šampionátu.

Po dvou letech se nejlepší evropští jezdci vrátí do Güstrowa. Místní arena bude otevírat celý čtyřdílný kolotoč SEC a stane se tak 16. července. Pořadatelé z Meklenburska-Pomořanska jsou v současnosti jedním z hlavních spojenců polského promotéra One Sport. V sezoně 2014 hostili právě finále SEC, v letošním roce Speedway Best Pairs Cup a v obou případech přitáhli na travnaté valy tisíce fanoušků plochodrážního sportu.

Pořadatelé dalších finále zatím potvrzeni nebyli. Je reálné, že minimálně jeden ze závodů bude hostit některý ze severských států. V uplynulé sezoně se evropské body rozdávali v Kumle, série volných závodů Speedway Best Pairs Cup zase bavila diváky v Esbjergu.

Promotér již naznačil, že by se opět rád vrátil před ruské publikum do krásné areny Anatolije Stěpanova v Togliatti, politická a ekonomická situace se však může postavit proti. Po nedávných změnách ve vrcholných orgánech britského speedwaye došlo k jistému oteplení vztahů právě na trase Velká Británie – Polsko. Není tak vyloučeno, že v dohledné době jeden ze závodů ať už SEC, či BSPA bude k vidění právě na Britských ostrovech.

Důkazem, že věci nabraly pozitivní směr je, že do Velké Británie byl alokován finálový závod Mistrovství světa juniorů. I o tuto sérii se totiž bude počínaje ročníkem 2016 starat právě toruňská firma One Sport.

Je zřejmé, že závěrečné čtvrté finále individuálního evropského šampionátu bude opět hostit Polsko. Dosud nebylo rozhodnuto o tom, který z polských oválů bude oním vyvoleným. Ve hře je i pokračování v Ostrówě Wielkopolském, kde se v září jel velmi pozitivně hodnocený závod. Pokud se SEC vydá jinam, povedou jeho kroky patrně na stadion, kde není pravidelně k vidění plochá dráha té nejvyšší úrovně.

Poněvadž One Sport bude promotérem finále Mistrovství světa juniorů, je nabíledni, že není v jeho zájmu, aby se obě jeho souteže termínově překrývaly, jako se tomu stalo v letošní sezoně. Nejvíce práce bylo s pardubickým víkendem, ale došlo k dohodě a v Pardubicích se světový juniorský šampionát pojede nezvykle v pátek 16. září 2016.

Finále SEC:
16/07 Güstrow (Německo)
06/08 bude potvrzeno
19/08 bude potvrzeno
17/09 bude potvrzeno (Polsko)

Finále MSJ:
18/06 King’s Lynn (Velká Británie)
16/09 Pardubice (Česká republika)
02/10 Gdaňsk/bude potvrzeno (Polsko)

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)
zdroj: vlastní informace, sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?