Extraliga vstoupí do druhé poloviny

Jen týden trvá pauza od posledního extraligového střetnutí, domácí nejvyšší soutěž družstev pokračuje pátým závodem zítra v Pardubicích, které hostí ligový závod v letošní sezoně poprvé.

3ton Slaný povzbuzen o domácí triumf bude na východě Čech znovu spoléhat na trojici jistot Zdeněk Simota, Eduard Krčmář a Jakub Jamróg. Ti budou mít tentokrát k ruce Petra Chlupáče, neboť Filip Hájek už v čase závodu bude na cestě k finále mistrovství světa juniorů do Daugavpilsu (více zde). Pokud by Milan Mach potřeboval taktizovat, má v záloze s náhradnickou vestou připraveného Martina Málka.

Jen trojici svých krajanů nominoval do Pardubic Ján Daniel. Escé nechává doma Jána Mihálika a trojici svých odchovanců Michal Tomka, David Pacalaj a Jakub Valkovič doplňuje o zkušeného Martina Gavendu. Nemoc vyřadila ze hry Adrianu Galu. Martin Vaculík nemá české ligové stadiony ve svých plánech na ročník 2018.

Pět Čechů, jak je letošním pravidlem, vypsal Tomáš Topinka do sestavy AK Markéta. Nemohl ale vsadit na model se dvěma juniory, který si obhájce ligového titulu vybral pro probíhající ročník. Petr Chlupáč totiž pojede za Slaný a Filip Hájek cestuje do lotyšských dálek, Jana Kvěcha tak doplňují Ondřej Smetana a Michal Škurla po boku tahounů Josefa France a Matěje Kůse.

Poprvé v letošní sezoně se Pardubice představí domácímu publiku, poprvé v letošní sezoně figuruje Václav Milík v základní sestavě svého klubu. Na náhradnickou pozici se posouvá Josef Novák. Po ztělesněné eleganci Tomasze Jedrzejaka se extraligoví diváci mohou těšit na atraktivní jezdecký styl Patryka Dudka, který v Pardubicích vždy obzvlášť vynikne.

Závod začíná v 18 hodin.

ZP Pardubice:
1 Václav Milík
2 Patrik Mikel
3 Patryk Dudek
4 Hynek Štichauer
17 Josef Novák

SC Žarnovica:
5 Michal Tomka
6 Jakub Valkovič
7 Martin Gavenda
8 David Pacalaj

AK Markéta:
9 Jan Kvěch
10 Michal Škurla
11 Ondřej Smetana
12 Matěj Kůs
19 Josef Franc

3ton Slaný:
13 Eduard Krčmář
14 Jakub Jamróg
15 Petr Chlupáč
16 Zdeněk Simota
20 Martin Málek

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?