Eduard Krčmář začíná v Anglii

První ze tří finálových závodů finále Mistrovství světa juniorů je naplánováno na sobotu britského King’s Lynnu. Na startu nebude mezi nejlepšími juniory světa chybět ani Eduard Krčmář.

Krčmář si postup zajistil třetím místem v kvalifikačním závodě v Pockingu. Podobnou cestou našlo úspěch i dalšícj jedenáct závodníků, kteří se radovali stejně jako Krčmář v Bavorsku, Pardubicích či Manchesteru.

K dvanácti postupujícím byli promotérem One Sport nominováni tři jezdci se stálou divokou kartou – Brit Robert Lambert, Švéd Joel Andersson a Polák Krystian Pieszczek.

Vítěz pardubického závodu Maksym Drabik si na svůj debut v individuálním mistrovství světa bude muset počkat, z pozice jasného adepta na medaili jej odsunula trojitá zlomenina nohy.

Drabikovo místo v mistrovství světa zaujme první kvalifikovaná rezerva Pawel Przedpelski. Przedpelski byl blízko světové medaile loni, pokazil ale závěrečné finále v Pardubicích. Ve svém posledním juniorském roce dostal hned tři šance jet finále mistrovství světa.

Toruňský závodník totiž vůbec nepostoupil z polské kvalifikace v Gdaňsku. Zachránila jej ale „divoká karta“ od polské federace. Následně Przedpelski vypadl i v kvalifikaci v Manchesteru, byl klasifikován daleko za postupovými příčkami, skončil desátý, přesto se stal první kvalifikovanou rezervou. No a zranění krajana Drabika jej posunulo na pozici stálého finalisty.

Posledním šestnáctým startujícím bude v Adrian Flux Areně s divokou kartou osmnáctiletý Zach Wajtknecht.

Startovní listina:
1 Patrick Hansen (Dánsko)
2 Dimitri Bergé (Francie)
3 Robert Lambert (Velká Británie)
4 Bartosz Smektala (Polsko)
5 Adam Ellis (Velká Británie)
6 Erik Riss (Německo)
7 Krystian Pieszczek (Polsko)
8 Jack Holder (Austrálie)
9 Eduard Krčmář (Česká republika)
10 Pawel Przedpelski (Polsko)
11 Mikkel Brondum Andersen (Dánsko)
12 Zach Wajtknecht (Velká Británie)
13 Viktor Kulakov (Rusko)
14 Joel Andersson (Švédsko)
15 Josh Bates (Velká Británie)
16 Max Fricke (Austrálie)

17 Max Clegg (Velká Británie)
18 Nathan Greaves (Velká Británie)

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?