Dvě třetiny ledové nominace

Už jen necelých šest týdnů nás dělí od startu mezinárodní ledařské sezony. V boji o stálá místa mezi nejlepšími gladiátory světa bude mít Česká republika trojí zastoupení, bratři Klatovští jsou již do startu potvrzeni, třetí jméno bude nahlášeno začátkem ledna.

Jan Klatovský naskočí do kvalifikačních bojů jako první, o jedno z osmi postupových míst bude bojovat 9. ledna ve finském Ylitorniu. Svoji nominaci dosud potvrdili jen Němci, kteří do Finska vysílají zkušené mazáky Günthera Bauera a Stefana Pletschachera.

Antonín Klatovský vystartuje o týden později v Östersundu, kde si bude dělat zálusk na jedno ze sedmi postupových míst do závodu challenge. Ten je na programu ve sto kilometrů vzdáleném Strömsundu. Se starším z bratrského dua budou o postup mimo jiných bojovat Hans Weber, Max Niedermaier a Markus Jell.

Třetí český závodník bude rovněž startovat v Östersundu, jeho jméno poznáme po prosincovém soustředění českých ledařů, nejpozději však 4. ledna. Jisté je, že se nebude jednat o Lukáše Hutlu, který by byl dost možná nejvážnějším kandidátem na reprezentační vestu, avšak dlouhodobě pobývá na Novém Zélandu, ani o Lukáše Volejníka, jenž v sezoně 2016 nebude startovat v mezinárodních podnicích.

Jediným jezdcem, který má jistotu startu v Astana Expo 2017 FIM Ice Speedway Gladiators je mistr světa Dmitrij Koltakov, ostatní zájemci o místo mezi nejlepšími musí projít kvalifikačním sítem. Z challenge postoupí přímo prvních osm závodníků, šest divokých karte vybere Mezinárodní motocyklová federace. Šestnácté jméno se bude skrývat v kolonce divoká karta pořádající federace.

Bratrský tandem bude Českou republiku reprezentovat i ve finále Mistrovství Evropy jednotlivců na ledové ploché dráze. To je na programu 30. ledna na dráze v Sankt Johannu.

Nominace české reprezentace:
09/01 Ylitornio (FIN): Jan Klatovský
15/01 Östersund (SWE): Antonín Klatovský, dodatečně

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?