Dvě medaile pro Českou republiku!

Neoficiální mistrovství světa juniorů třídy do 125 ccm se v sobotu jelo na 400 metrovém oválu v německém Diedenbergenu.

Mezi třináctkou jezdců se představila i čtveřice českých reprezentantů, která zde před samotným závodem prožila dvoudenní tréninkový kemp.

Česká reprezentace s trenérem Miroslavem Rosůlkem

Závod začal netradičně už v 10:30 (později se zde jeli ještě dva závody) a s netradičním rozpisem  na 13 jízd, kdy se utkal každý jezdec s každým a pro tyto nejmladší plochodrážníky i netradičně na čtyři kola. Menším problémem mohlo být to, že plochodrážníci měli nepravidelně rozmístěny své jízdy.

Jak se později ukázalo, rozhodující v boji o zlatou medaili byla již třetí jízda. V ní se střetli od vnitřního okraje Lester Matthijssen a od mantinelu plzeňský Matěj Frýza. Malý Holanďan jezdící s německou licencí využil výhodné startovní pozice a v jízdě zvítězil a protože žádný bod neztratil ani v dalších jízdách, po závodě mohl oslavit zisk mistrovského titulu.

Matěj Frýza

14letý Matěj Frýza na tom byl podobně, také on vyhrál všechny tři své následující jízdy, přestože v 6. měl namále, když se mu po startu nepodařilo zařadit rychlost a na chvilku se ocitl až za všemi jezdci. Ve druhém kole se, ale dokázal posunout do čela a v jízdě nakonec zvítězit. Vybojovaných 11 bodů s přehledem znamenalo pro Matěje Frýzu vytouženou stříbrnou medaili.

Dominik Hrbek

Zatímco Matěje provázely výborné starty, 12letý Dominik Hrbek z Pardubic musel své body více vydolovávat v průběhu jízd. Třikrát se mu během jejich průběhu povedlo předjet své soupeře a celkem 9 vyjetých bodů nakonec Dominikovi přisoudilo skvělou bronzovou medaili.

Oliver Schmid

Štěpán Ševčík

V závodě se předvedli ještě další dva čeští zástupci. Plzeňský Oliver Schmid a Štěpán Ševčík, který letos hájí barvy Chabařovic, ale ještě v minulé sezóně startoval také za plzeňský plochodrážní klub. Oba spolu svedli v 10. jízdě velký souboj, z kterého nakonec vítězně vyšel Oliver. Také v konečném pořadí byl úspěšnější Oliver, který s 5 body obsadil 9. příčku. Štěpán se během závodu potýkal i s technickými problémy u svého motocyklu a se dvěma body skončil na 13. místě.

Dva jezdci přišli o medailové šance, kvůli tomu, že do jedné z jízd ani nevystartovali. Lotyš Damirs Filimonovs, který se letos zúčastnil i jednoho závodu českého šampionátu v Chabařovicích, byl na tom před svou poslední jízdou výborně a pokud by jí vyhrál, tak by získal bronzovou medaili, ale nestihl se včas připravit na start a byl vyloučen. Francouz Theo Ugoni pak při startu do jedné z jízd najel do pásky a byl také vyloučen. Lotyš s Francouzem se tak museli smířit se 4. respektive 5. místem.

Závod tak skončil dvojnásobnou českou radostí a to i díky podpoře od firmy Shupa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.8. FIM Track Racing Youth Gold Trophy 125 cc, Diedenbergen

1. Lester Matthijssen, NL (německá licence) (3,3,3,3) 12
2. Matĕj Frýza (2,3,3,3) 11
3. Dominik Hrbek (2,2,3,2) 9
4. Damirs Filimonovs, LAT (3,1,3,M) 7
5. Theo Ugoni, FRA (2,T,2,3) 7
6. Noah Urda, FRA (1,3,1,1) 6
7. Levin Cording, D (3,0,0,2) 5
8. Tim Widera, D (2,0,1,2) 5
9. Oliver Schmid (1,2,0,2) 5
10. Frieda Thomas, D (d,2,1,1) 4
11. Niek Meijerink, NL (1,0,1,1) 3
12. Magnus Rau, D (2,0,F,0) 2
13. Štěpán Ševčík (0,1,1,0) 2

Jízdy:
1. Cording, Rau, Meijerink, Thomas (d)
2. Filimonovs, Thomas, Urda, Ševčík
3. Matthijssen, Frýza, Filimonovs, Cording
4. Urda, Widera, Schmid, Cording
5. Frýza, Hrbek, Urda, Meijerink
6. Frýza, Ugoni, Thomas, Widera
7. Filimonovs, Hrbek, Widera, Rau
8. Hrbek, Cording, Ševčík, Ugoni (T)
9. Matthijssen, Ugoni, Urda, Rau (F)
10. Frýza, Schmid, Ševčík, Rau
11. Matthijssen, Widera, Meijerink, Ševčík
12. Matthijssen, Hrbek, Thomas, Schmid
13. Ugoni, Schmid, Meijerink, Filimonovs (M)

zdroj: baansportfansite.nl, FB

foto: Jesper Veldhuizen, FB

Máte k tomu co říct?