Dnes u nás ještě závodní sezóna nezačala

Úvodním závodem PRO-TEC Speedway Mini Cupu na malé dráze pražské Markéty měla být dnes zahájena letošní opožděná plochodrážní sezóna v Čechách.

Proti se však postavilo počasí a po více než hodinovém dešti bylo rozhodnuto, že dráha není pro závod způsobilá. Přibližně patnáctce dorazivších jezdců byl Zdeňkem Schneiderwindem nabídnut pouze menší trénink, čehož několik z nich využilo. PRO-TEC Speedway Mini Cup tak odstartuje příští středu 3. června ve Slaném.

Stejného dne, od 17 hodin, je v Pardubicích na programu úvodní díl Přeboru ČR jednotlivců. Závod bude zřejmě moci navštívit jen 150 platících diváků. Přednost budou mít držitelé permanentních vstupenek z minulé sezóny a členové klubu ZP Pardubice, kteří nebudou v pořadatelském sboru závodu. Tento prodej bude probíhat v pátek 29.5. a pondělí 1.6. Pokud následně budou ještě nějaké vstupenky k dispozici, budou v den závodu k zakoupení na sekretariátu klubu nebo v pokladně u vchodu.

Pro ty, kteří nebudou moci závod sledovat přímo na stadionu je dobrou zprávou, že z něj bude společností SpeedwayPro vysílán živý stream.

Dnes předseda plochodrážní komise Petr Moravec také rozeslal startovní listiny pro Přebor ČR a vložený závod ve třídě do 250 ccm, vytvořené podle toho jak jezdce nahlásily jejich kluby. 14 jezdců bylo nasazeno přímo do závodu a trojice v kvalifikační jízdě se střetne o zbylá dvě místa.

V závěru zprávy upozorňuje, že vzhledem k situaci s nákazou Covid 19 závodu nepředchází žádný nástup jezdců.

V současné podobě kalendáře Přeboru ČR jednotlivců figuruje sedm podniků. Po středečním v Pardubicích následuje neděle 14. června Plzeň, poté 18. června Slaný, 23. června Praha, 11. července Liberec, 22. července opět Pardubice a na závěr 10. října Březolupy.

STARTOVNÍ LISTINA: 3.6. PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY, Pardubice

KRČMÁŘ Eduard, AK Slaný

ŠTICHAUER Hynek, ZP Pardubice

HOLUB Zdeněk, AK Markéta

MÁLEK Martin, AK Březolupy

SMETANA Ondřej, AK Markéta

CHLUPÁČ Petr, AK Markéta

FRANC Josef, AK Markéta

KLÍMA Daniel, AK Markéta

HÁJEK Filip, AK Markéta

PETRÁK Jaroslav,  ZP Pardubice

GAVENDA Martin, AK Březolupy

KVĚCH Václav, PK Plzeň

ŠILHÁN Daniel, ZP Pardubice

DOBIÁŠ Milan, SC Chabařovice

Kvalifikační jízda:

KUCHAŘ Pavel, AK Markéta

BAŠTECKÝ Michal, AK Markéta

EXLER Jakub, AK Markéta

Jezdec na 1. a 2. místě kvalifikační jízdy se stane účastníkem závodu, jezdec na 3. místě bude kvalifikovaným náhradníkem závodu.

STARTOVNÍ LISTINA ZÁVODU 250 ccm:

BEDNÁŘ Adam, AK Markéta

BELAN Bruno, AK Slaný

HLAČINA Jan, ZP Pardubice

JENÍČEK Jan, ZP Pardubice

VANÍČEK Jaroslav, AK Markéta

ŠACHL Vojtěch, AK Divišov

zdroj: Petr Moravec, zlataprilba.cz

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?