Challenge v St. Johannu byl zrušen

Vzhledem k teplému a deštivému počasí byl závod Challenge, který se měl konat 24. ledna v rakouském St. Johann im Pongau, odvolán a protože již před úvodním turnajem seriálu Ice Speedway Gladiators není dostatek času na změnu pořadatele, rozhodne o nasazení jezdců do tohoto seriálu komise FIM.

Jistotu účasti mají pouze medailisté loňského ročníku: mistr světa Danil Ivanov, stříbrný (v současnosti zraněný) Dmitrij Koltakov a bronzový Dmitrij Chomicevič. Šanci mají díky svému umístění v loňském roce přímo nasazení do Challenge: Igor Kononov, Sergej Makarov, Stefan Svensson, náš Jan Klatovský, Günther Bauer, Stefan Pletschacher, Per – Anders Lindström a divoká karta pořadatele Harald Simon.

Čekat na rozhodnutí FIM budou i postupující z kvalifikace ve Strömsundu. Vítěz Franz Zorn, druhý Vitalij Chomicevič, třetí Antonín Klatovský, čtvrtý Hans Weber, pátý Daniel Henderson, šestý Mats Järf, sedmý Niclas Svensson a osmý Rene Stelingwerf.

Na konečnou nominace může mít vliv i četnost zastoupení jednotlivých národů. Jisté je, že ze šestnácti kandidátů získá místo v letošním ročníku Ice Speedway Gladiators World Championships pouze dvanáct.

Nominace by měla být oznámena v nejbližších dnech, neboť již 31. ledna a 1. února jsou na programu úvodní turnaje seriálu v ruském Krasnogorsku. Jako divoká karta pořadatele byl do nich nasazen osminásobný mistr světa jednotlivců a čerstvý ruský šampion Nikolaj Krasnikov.

———————————————

zdroj: ice racing.pl, speedweek.com

ilustrační foto: M. Krupa/ Motormania.pl.com

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?