Čeští junioři nastoupí v Glasgow

V sobotu jsou na programu obě semifinále Mistrovství světa juniorských družstev. Mladý český výběr nastoupí v Glasgow proti oslabeným Němcům, silné Austrálii a pořádajícímu národnímu týmu Velké Británie.

Českému týmu bude na Ashfield Stadium stále chybět zraněný Filip Hájek, jehož do Skotska nepustí zlomená klíční kost. Milan Špinka tak vypsal jen čtyři z pěti políček pro český tým, když nelehký debut v reprezentačním týmu čeká na Petra Chlupáče.

Přímý postup do finále si zajistí jen vítěz a přesně to je cílem Britů, přestože se Neil Vatcher nebude moci spolehnout na Robert A. Lamberta, jenž ve stejný večer startuje ve druhém finále Speedway European Championship v Güstrowě. Naopak lídrem domácího týmu bude Dan Bewley, který v úvodu sezony oslnil britskou plochodrážní veřejnost.

Zranění z dlouhé dráhy stíhají Němce. Manažer německého Auswahlu Peppi Rudolph během pár dní přišel o polámané tahouny Lukase Fienhageho a Michaela Härtela. Musí se opřít o mezinárodními boji na pětistovkách neoříliš otřískané Mariuse Hillebranda a Nielse Olivera Wessela.

Australané po loňském roce přišli o silnou generaci s Holderem, Kurtzem a Frickem. Nyní do Evropy příjíždí další várka ambiciozních mladíků. Na evropských oválech bývají v současnosti k vidění jen Jaimon Lidsey, jenž úspěšně hájí barvy Kolejarze Unia Rawicz, a Jordan Stewart, který jezdí druhou britskou ligu za druholigový Redcar.

Vývoj závodu je možné sledovat prostřednictvím Speedway Updates.

Německo
1 Dominik Möser (c)
2 Fabian Wachs
3 Marius Hillebrand
4 Niels Oliver Wessel

Austrálie
1 Jaimon Lidsey (c)
2 Kye Thomson
3 Zaine Kennedy
4 Jordan Stewart
5 Cooper Riordan

Velká Británie
1 Dan Bewley
2 Ellis Perks (c)
3 Zach Wajtknecht
4 Nathan Greaves
5 Connor Mountain

Česká republika
1 Jan Kvěch
2 Patrik Mikel (c)
3 Petr Chlupáč
4 Josef Novák

Máte k tomu co říct?