Čeští jezdci o víkendu závodili v Německu

U příležitosti svátků a prodlouženého víkendu se v Německu konalo plno plochodrážních závodů. Několika z nich se zúčastnili i naši jezdci.

Den před legendárním, již 98. ročníkem, Bergringrennen na travnaté dráze v městečku Teterow se v sobotu na místním klasickém plochodrážním oválu uskutečnil Auerhahn pokal. Představili se v něm i dva Češi. Matěj Kůs vyjel pět bodů za dvě druhá a jedno třetí místo a celkově obsadil 12. pozici. Zdeněk Holub absolvoval svůj první závod po zlomenině klíční kosti v Balakovu. V prvních třech jízdách získal po bodu, čtvrtou nedokončil a v závěrečné se na startu neobjevil. Znamenalo to 14. příčku.

Po základní části postoupilo deset nejlepších do dvou semifinálových jízd, ze kterých se šest jezdců kvalifikovalo do finále. Smůlu měl Polák Adrian Gala, který byl nejúspěšnější v základní části a vyhrál i semifinále. Ve finále jej však postihl defekt a skončil tak šestý. Ve finále zvítězil jeho krajan Kacper Gomólski před Norem s polským občanstvím Rune Holtou a Rusem Vadimem Tarasenkem.

V neděli večer uspořádali v nedalekém Güstrowě tradiční Pfingstpokal, i zde se ve startovní listině nacházely dvě jména českých plochodrážníků, ale Zdeněk Holub nakonec v závodě nestartoval. Osamocený tak zůstal Josef Franc. Pepa v závodě vyjel sedm bodů za dvě druhá a tři třetí místa. V konečné klasifikaci mu patřila desátá příčka.

Devítitisícové publikum bylo svědkem jednoznačného vítězství úřadujícího mistra světa Jasona Doyla, jenž vyhrál všechny své rozjížďky. Jedinou porážku mu až v doplňkové jízdě o Pohár Fritze Suhrbiera uštědřil jeho mladší krajan Brady Kurtz, který v hlavním závodě obsadil třetí místo. Druhý v něm skončil Dán Nicolai Klindt.

20.5. Pfingstpokal, Güstrow

  1. Jason Doyle, AUS (3,3,3,3,3) 15
  2. Nicolai Klindt, DK (3,2,3,2,2) 12
  3. Brady Kurtz, AUS (2,3,2,3,1) 11
  4. David Bellego, FRA (2,3,0,3,2) 10
  5. Rune Holta, PL (3,0,2,3,2) 10
  6. Kacper Gomólski, PL (2,3,1,2,2) 10
  7. Thomas H. Jonasson, SWE (3,1,3,2,Fd) 9
  8. Bjarne Pedersen, DK (1,2,1,1,3) 8
  9. Rohan Tungate, AUS (1,1,2,1,3) 8
  10. Josef Franc (2,1,1,2,1) 7
  11. Tobias Busch, D (1,2,3,0,0) 6
  12. Michael Härtel, D (0,0,2,d,3) 5
  13. Lukas Fienhage, D (1,2,0,0,1) 4
  14. Roman Lachbaum, RUS (0,1,0,0,1) 2
  15. Fernando Garcia, ARG (0,0,1,1,0) 2
  16. Daniel Kaczmarek, PL (0,0,0,1,0) 1

Fritz Suhrbier Pokal: 1. Brady Kurtz, 2. Jason Doyle, 3. Nicolai Klindt, 4. Tobias Busch

Jízdy Josefa France: 3. Klindt, Franc, Busch, Kaczmarek

8. Bellego, Fienhage, Franc, Holta

10. Doyle, Tungate, Franc, Lachbaum

13. Kurtz, Franc, Garcia, Härtel (d)

19. B. Pedersen, Gomólski, Franc, Jonasson (Fd)

—————————————————————-

19.5. Auerhahn Pokal, Teterow (Bergring Arena)

1. Kacper Gomólski (PL) – 10+3 (2,2,3,R,3) + 1. místo ve finale
2. Rune Holta (PL) – 10+3 (2,1,2,3,2) + 2. místo ve finale
3. Vadim Tarasenko (RUS) – 11+4 (1,2,3,2,3) + 3. místo ve finale
4. Max Dilger (D) – 10+2 (1,3,1,2,3) + 4. místo ve finale
5. Michael Haertel (D) – 8+2 (1,2,3,1,1) + 5. místo ve finale
6. Adrian Gała (PL) – 13+4 (3,3,2,3,2) + R ve finale
7. Mirosław Jabłoński (PL) – 10+1 (0,3,3,2,2)
8. Kai Huckenbeck (D) – 10+R (3,3,2,1,1)
9. Kjastas Puodžuks (LAT) – 8+1 (0,2,2,3,1)
10. Martin Smolinski (D) – 8+0 (3,Fd,1,1,3)
11. Dimitri Bergé (FRA) – 7 (3,1,0,3,R)
12. Matěj Kůs  – 5 (2,0,1,0,2)
13. Roman Lachbaum (RUS) – 4 (R,1,0,2,1)
14. Zdeněk Holub  – 3 (1,1,1,R,-)
15. Mathias Thoernblom (SWE) – 2 (2,0,0,0,0)
16. Fernando Garcia (ARG) – (0,0,0,1,0)
17. Hannes Gast (D) – 0 (0)

1. Smolinski, Kůs, Tarasenko, Garcia
2. Gała, Holta, Haertel, Puodžuks
3. Berge, Thoernblom, Holub, Lachbaum (R)
4. Huckenbeck, Gomólski, Dilger, Jabłoński
5. Jabłoński, Haertel, Lachbaum, Smolinski (Fd)
6. Dilger, Puodžuks, Berge, Garcia
7. Huckenbeck, Tarasenko, Holta, Thoernblom
8. Gała, Gomólski, Holub, Kůs
9. Gomólski, Puodžuks, Smolinski, Thoernblom
10. Haertel, Huckenbeck, Holub, Garcia
11. Tarasenko, Gała, Dilger, Lachbaum
12. Jabłoński, Holta, Kůs, Berge
13. Holta, Dilger, Smolinski, Holub (R)
14. Gała, Jabłoński, Garcia, Thoernblom
15. Berge, Tarasenko, Haertel, Gomólski (R)
16. Puodžuks, Lachbaum, Huckenbeck, Kůs
17. Smolinski, Gała, Huckenbeck, Berge (R)
18. Gomólski, Holta, Lachbaum, Garcia
19. Tarasenko, Jabłoński, Puodžuks, Gast
20. Dilger, Kůs, Haertel, Thoernblom

Semifinále: Gała, Gomólski, Haertel, Jabłoński, Huckenbeck (R)
Tarasenko, Holta, Dilger, Puodžuks, Smolinski

Finale: Gomólski, Holta, Tarasenko, Dilger, Haertel, Gała (R)

———————————————————————————-

zdroj: baansportfansite.nl, speedway-forum.de, speedweek.com

 

 

Máte k tomu co říct?