Český tým bude na MS výrazně oslaben

V sobotu a neděli proběhne v ruském Šadrinsku, městě nacházajícím se v kurganské oblasti na Sibiři, mistrovství světa družstev. Zúčastní se jej šest týmů.

České reprezentační družstvo se bude muset obejít bez zraněného Jana Klatovského a také původně nominovaného Andreje Diviše. Nahradit se je budou snažit otec Lukáše Hutly Radek a Vladimír Višváder, který si po několika letech opět vyzkouší jízdu s motocyklem na ledě.

Jan Klatovský při středeční kontrole dostal od lékaře povolení ke startu v závodech, ale do Šadrinska by již nestihl včas dorazit. Na druhou zastávku gladiátorské série MS v ruském Togliatti odcestuje v neděli spolu se svým otcem Antonínem.

Oslabeni budou také obhájci stříbrných medailí Rakušané. Harald Simon nebude moci v Šadrinsku startovat. Po kontaktu s kolem Martina Haarahiltunena v nedělním semifinále v Astaně má rozřízlé koleno a navíc mu silně nateklo.

Na přírodním ledu šadrinského stadionu Torpedo je samozřejmě jednoznačným favoritem domácí družstvo, jehož všichni členové jsou i individuálními mistry světa. O stříbrné medaile budou zřejmě bojovat mladí Švédové s Rakušany. Uvidíme jestli se do bitvy zapojí i Němci. V loňském roce doma získali bronzové medaile, ale v současnosti se Hans Weber s Güntherem Bauerem potýkají se zraněními a Max Niedermaier nemá takovou formu jako před rokem.

České družstvo pravděpodobně čeká  zápolení o pátou příčku s Finskem . V sobotu i v neděli závody začnou v 9.20 hodin našeho času.

V neděli po skončení šampionátu družstev, se ještě odjede doplňkový závod O cenu Uralské hornicko- metalurgické společnosti, jehož se zúčastní po dvou jezdcích  prvních čtyřech družstev mistrovství. Ti se utkají ve dvou semifinálových jízdách a nejlepší čtveřice následně pak ve finále.

 

Startovní listina LUKOIL FIM Team Ice Speedway Gladiators World Championship:

10. – 11. 2. Finále – Šadrinsk (RUS), stadion Torpedo (324 m), rozhodčí Piotr Lis (PL)

RUSKO (manažer Rais Mustafin)

1. Dmitrij Koltakov (c), 2. Daniil Ivanov, 15. Dmitrij Chomicevič

NĚMECKO (manažer Berndt Sagert)

3. Johann Weber (c), 4. Max Niedermaier, 16. Günther Bauer

FINSKO (manažerka Miia – Maria Vespalainen)

5. Matti Isoaho (c), 6. Jussi Nyrönen, 17. Rami Systä

RAKOUSKO (manažer Malcolm Uzzell)

7. Franky Zorn (c), 18. Charly Ebner

ŠVÉDSKO (manažer Mikael Messing)

9. Niclas Svensson (c), 10. Ove Ledström, 19. Martin Haarahiltunen

ČESKÁ REPUBLIKA (manažer Milan Špinka)

11. Lukáš Hutla (c), 12. Radek Hutla, 20. Vladimír Višváder


zdroj: fim-live.com, baansportfansite.nl, speedweek.com, speedway a-z.cz

foto: Denis Gornostajev (foto z dnešního tréninku)

Máte k tomu co říct?