Boje o postup do SEC začnou až zítra

AKTUALIZOVÁNO – Prvním semifinálovým závodem v ruském Balakovu měl být dnes zahájen kvalifikační proces pro finálové závody SEC (Mistrovství Evropy jednotlivců).

Po čtyřech odjetých jízdách, však déšť znemožnil pokračování a závod by se tak měl uskutečnit zítra od 15 hodin za lepších podmínek. Do Balakova odcestovala trojice českých reprezentantů. Nejvíce si z nich cestu „užil“ Ondřej Smetana, který cestoval autem a na ruských hranicích musel čekat 11 hodin, než mohl dál pokračovat. Matěj Kůs a Zdeněk Holub se do Balakova dopravili letecky.

Ve čtvrté, poslední, dnešní jízdě došlo k pádu Zdeňka Holuba. Jel první, ale rozmočená dráha jej rozhodila a Zdeněk upadl a do něj ještě najel Tero Aarnio. Na dráze se objevila sanitka a odvezla Zdeňka na vyšetření. Při něm se bohužel zjistilo, že má Zdeněk Holub zlomenou klíční kost a zítřejšího závodu se samozřejmě už nezúčastní.

Matěj v opakovaném startu zvítězil. Ondřej Smetana ve své rozjížďce nejlépe vystartoval, pak se však propadl až na konec, aby si v závěru těsně poradil s Krystianem Pieszczekem.

Další tři semifinále jsou na programu v sobotu. V maďarském Debrecenu nás bude zastupovat Josef Franc, v chorvatském Goričanu se český jezdec nepředstaví a v Pardubicích od 14 hodin pojedou Eduard Krčmář a Zdeněk Simota. Jako náhradníci budou připraveni Hynek Štichauer a Patrik Mikel. Čeští reprezentanti se budou snažit umístit mezi nejlepšími třemi, kteří z každého semifinále postupují do Challenge, které se pojede už 5. května v italském Terenzanu. 12 jezdců doplní čtveřice divokých karet, z nichž jednu zřejmě obdrží italský zástupce.

Ze závodu Challenge se pak do finálového seriálu Speedway European Championship posune pětice nejlepších, která se přiřadí k pětici kvalifikovaných z loňského ročníku. Samozřejmě mezi nimi nechybí ani obhájce bronzu Václav Milík. Další pětice jezdců obdrží stálou divokou kartu pro celý seriál. Poslední volné místo zaplní divoká karta pořadatele příslušného závodu.

27.4. 15.00 hod. ME jednotlivců – semifinále 1, Balakovo (stadion Trud,380 m)

  1. (Grzegorz Zengota, PL – odjezd na polskou Ekstraligu)
  2. Jevgenijs Kostygovs, LAT
  3. Jesse Mustonen, FIN
  4. Milen Manev, BG (slovenská licence)
  5. Viktor Kulakov, RUS
  6. Ondřej Smetana
  7. Krystian Pieszczek, PL
  8. Olegs Michajlovs, LAT
  9. Tobias Busch, D
  10. Andrej Kudrjašov, RUS
  11. Szymon Woźniak, PL
  12. Patrik Búri, SK
  13. Matěj Kůs
  14. Davis Kurmis, LAT
  15. (Zdeněk Holub – zlomená klíční kost, odlet do Čech)
  16. Tero Aarnio, FIN
  17. Ilja Čalov, RUS
  18. Vladimir Morozov, RUS

——————————————————————–

28.4. 19.15 h. ME jednotlvců – semifinále Goričan (stadion Milenium, 305 m)

  1. Mike Jacopetti, D (rakouská licence)
  2. Nick Škorja, SLO
  3. Michele Paco Castagna, ITA
  4. Erik Riss, D
  5. Matic Ivačič, SLO
  6. Kacper Woryna, PL
  7. Andreas Lyager, DK
  8. Kjastas Puodžuks, LAT
  9. Vladimir Borodulin, RUS
  10. Andrij Karpov, UKR
  11. Krzysztof Buczkowski, PL
  12. Tomas H. Jonasson, SWE
  13. Daniele Tessari, ITA
  14. Jurica Pavlic, CRO
  15. Aleksandr Loktajev, UKR (zraněn?)
  16. Denis Gizatulin, RUS
  17. Jan Pintar, SLO
  18. Dennis Fazekas, HUN

————————————————————–

28.4. 14.00 h. ME jednotlivců – semifinále 3, Debrecen (402 m)

  1. Mikkel Michelsen, DK
  2. Renat Gafurov, RUS
  3. József Tabaka, HUN
  4. Josef Franc
  5. Valentin Grobauer, D
  6. Jacob Thorssell, SWE
  7. Roland Benkö, HUN
  8. Peter Kildemand, DK
  9. Marat Gatjatov, RUS
  10. Janusz Kolodziej, PL
  11. Gabriel Comanescu, ROM
  12. Stanislav Mělničuk, UKR
  13. (Nicolas Covatti, ITA zraněn) Vadim Tarasenko, RUS
  14. John Bernard, FRA
  15. Nicolai Klindt, DK
  16. Oliver Berntzon, SWE
  17. Norbert Magosi, HUN
  18. Mark Barány, HUN

——————————————————————–

28.4. 14.15 h. ME jednotlivců – semifinále 4,

Pardubice (Svítkov, 391 m), rozhodčí Krister Gardell (SWE)

  1. Adam Ellis, GB
  2. Eduard Krčmář
  3. Antonio Lindbäck, SWE
  4. David Bellego, FRA
  5. Piotr Protasiewicz, PL
  6. Timo Lahti, FIN
  7. Kevin Wölbert, D
  8. Anders Thomsen, DK
  9. Glenn Moi, NOR
  10. Dmitri Bergé, FRA
  11. Zdeněk Simota
  12. Hans Andersen, DK
  13. Robert Lambert, GB
  14. Kai Huckenbeck, D
  15. Andrij Kobrin, UKR (slovenská licence)
  16. Lasse Fredriksen, NOR
  17. Hynek Štichauer
  18. Patrik Mikel

—————————————————————————-

zdroj: fim-europe.com, sportowefakty.pl, vk.com/speedway russia

ilustrační foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?